دین و اندیشه

تجلیل از خادمان ایستگاه‌های صلواتی اربعین استان همدان

غرب ایران - مراسم اختتامیه خدمتگزاری ایستگاه‌های صلواتی استان همدان در اربعین ۱۴۰۲ صبح امروز با حضور امام جمعه همدان و جمعی از مسئولان در سالن‌ همایش‌های دانشگاه بوعلی صبح برگزار شد.

بیشتر بخوانید »

در ‌روز عاشورا ‌نماز جمعه عاشورایی در سراسر استان همدان اقامه می‌ شود

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در نشست با ائمه جمعه استان‌ با اشاره به تقارن عاشورای حسینی با روز جمعه‌ اظهار داشت: تقارن نماز ظهر عاشورا با نماز جمعه، وظیفه همدلی و همکاری هیئات مذهبی و دسته‌های عزاداری را سنگین‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید »

برگزاری دعای پُرفضیلت عرفه در بیش از ۱۰۰ نقطه استان همدان

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، حجت الاسلام محمد هادی نظیری ضمن تبریک فرا رسیدن عید پر فضیلت قربان و آغازدهه ولایت و امامت اظهار کرد: همزمان با روز عرفه دعای پرفضیلت عرفه در نقاط مختلف استان همدان برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید »

تمدیدمهلت ارسال آثار به جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ سید جلال فیاضی در این خصوص تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی اظهار کرد: پیش از این مهلت ارسال آثار به جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور تا ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تمدید شده بود اما با تماس‌های مکرر اهالی رسانه و به منظور مشارکت بیشتر علاقه‌مندان مهلت دریافت آثار تا ۲۵ خرداد ماه تمدید شد.

بیشتر بخوانید »

تردد ۲۴ ساعته زائران از مرز خسروی در اربعین ۱۴۰۲

به گزارش غرب ایران، سردار محمد شرفی در حاشیه بازدید از مرز خسروی اظهار داشت: مرز خسروی یکی از مرزهای حساس و مهم کشورمان است که هر ساله مورد استقبال جمع زیادی از زائران امام حسین(ع) قرار گرفته و آن‌ها با عبور از این مرز به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

بیشتر بخوانید »

برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در همدان

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، مقصود قاسمی اظهار کرد: ششمین نمایشگاه قرآن و عترت پس از وقفه چندساله به همت اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف گسترش فرهنگ قرآنی و توسعه و ترویج فعالیت‌های این حوزه، همزمان با ماه مبارک رمضان در همدان برپا می‌شود.

بیشتر بخوانید »