اسامی نفرات راه یافته به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن اعلام شد

غرب ایران – نفرات راه یافته به مرحله نهایی در بخش معارف مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، اسامی برگزیدگان بخش معارفی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی که آزمون آن روز ۲۷ مهرماه برگزار شده بود، اعلام شد، این افراد به مرحله مقدماتیِ مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافته‌اند.

نفرات برگزیده مرحله استانی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش معارفی که راه‌یافتگان به مرحله مقدماتیِ مرحله کشوری این رویداد نیز هستند از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی شدند.

بر همین اساس از بین ۱۵۳۰ شرکت کننده‌ای که در مرحله استانی بخش معارفی حضور داشته‌اند، ۲۰۹ نفر به مرحله مقدماتیِ مرحله کشوری راه یافته‌اند که شامل ۴۴ نفر در رشته معارف صحیفه سجادیه، ۸۳ نفر در رشته نهج‌البلاغه و ۸۲ نفر در رشته تفسیر و معارف قرآن کریم (۶۱ نفر بخش معارف اهل تشیع و ۲۱ نفر معارف اهل تسنن) است.

بخش معارفی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در چهار مرحله شهرستانی، استانی، مقدماتیِ کشوری و نهاییِ کشوری (فینال) و در رشته‌های معارف نهج‌البلاغه، معارف صحیفه سجادیه و معارف قرآن کریم برگزار می‌شود. رشته ترجمه سوره‌های مبارکه یاس و الرحمن که تنها رشته عمومی بخش معارفی این مسابقات بوده تنها در مرحله شهرستانی برگزار شده است. بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن که همواره بیشترین استقبال را در بین رشته‌های مختلف مسابقات سراسری قرآن دارد، در دوره چهل و ششم با مشارکت ۳۱ هزار و ۲۶۶ نفر همراه بوده است.

درباره‌ی خبرنگار2

همچنین ببینید

۱۲ توصیه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس دوازدهم

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی: مجلس باید آرامش‌بخش و امیدآفرین باشد