رهنمود

دیدار قهرمانان ورزشی و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی با رهبر انقلاب

غرب ایران - رهبر انقلاب اسلامی در دیدار صمیمانه مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و جمع دیگری از قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان و فعالان عرصه‌های ورزشی، با تشکر عمیق از ورزشکاران و مربیان افتخارآفرین کشور، رفتارهای احترام برانگیز آنان در میدان‌های ورزشی را تجلی دهنده چهره برجسته ملت ایران خواندند

بیشتر بخوانید »

ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور

غرب ایران - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل یکصد و دهم قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی توسعه دریا محور را برای اقدام به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند.

بیشتر بخوانید »

دیدار دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ملی شهدای استان لرستان با رهبر انقلاب

غرب ایران - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حوادث جاری در غزه را حوادثی آینده‌ساز دانستند و با اشاره به مظلومیت توام با اقتدار مردم پراستقامت غزه، گفتند: دشمن ددمنش و خونخوار، برای جنایت و کشتار کودک و زن و مرد و پیر و جوان هیچ حدی قائل نیست و مردم غزه به معنای عمیق و حقیقی کلمه مظلومند.

بیشتر بخوانید »

حال و روز اقتصاد رژیم صهیونیستی بعد از طوفان الاقصی؛ پیش‌بینی‌ها چه می‌گویند؟

غرب ایران- براساس گزارش‌های نهادها و رسانه‌های بین‌المللی، جنگ در غزه فقط به اقتصاد این منطقه و کرانه باختری آسیب‌ نزده و دامن اقتصاد صهیونیست‌ها را نیز فرا گرفته است. مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی، صنایع با فناوری بالا (high tech) و گردشگری است تا جایی که صنایع با فناوری بالا سهم ۱۸ درصدی از تولید ناخالص دارد.

بیشتر بخوانید »

بیانات در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی

غرب ایران - ما برای ورود به یک فصل تازه‌ای از تحرّک علمی باید خودمان را آماده کنیم؛ یعنی درست است که جهش علمی انجام گرفته، حرکت علمی خوب بوده، در یک جاهایی رتبه‌های بالای علمی پیدا کرده‌ایم، رتبه‌ی علمی‌مان در دنیا رتبه‌ی نسبتاً خوبی است ــ اینها هست ــ امّا امروز ما احتیاج داریم به یک حرکت مبتکرانه‌ای از سوی دستگاه‌های علمی کشور تا عقب نیفتیم

بیشتر بخوانید »