۷۰۵ پروژه در هفته دولت در همدان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود
۷۰۵ پروژه در هفته دولت در همدان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش غرب ایران ، سعید شاهرخی در دیدار مسئولان با نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: هر ساله در هفته دولت فرصتی فراهم می‌شود تا گوشه ای از خدمات حکومت اسلامی برای مردم بیان شود.

به گزارش غرب ایران ، سعید شاهرخی در دیدار مسئولان با نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: هر ساله در هفته دولت فرصتی فراهم می‌شود تا گوشه ای از خدمات حکومت اسلامی برای مردم بیان شود.

وی با بیان اینکه نماد دولت اسلامی افرادی همانند شهیدان رجایی و باهنر هستند که مهمترین ویژگی آنها پرکاریشان بود، افزود: این دونفر به معنای واقعی کلمه خود را وقف خدمت‌رسانی به مردم و رفع مشکلات کشور کرده بودند.

 استاندار همدان با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: امروز پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی با الگو گرفتن از این دولت مکتبی و انقلاب، باید بدانیم وظیفه سنگینی بر دوش داریم.

وی با اشاره به اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب دولت میدان دار اداره کشور و خط مقدم خدمترسانی به مردم است، ابراز کرد: امروز هفته دولت را در شرایطی برگزار می‌کنیم که دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در یک محاسبه غلط، شدیدترین تحریم‌ها را علیه مردم ما وضع کردند.

شاهرخی با بیان اینکه هدف دشمن از اعمال تحریم، ایجاد نارضایتی در مردم و فاصله انداختن بین آنها و حکومت اسلامی است، گفت: دشمن غافل از این است که در طول ۴۰ سال گذشته، نسل‌های مختلف ارتباطی ناگسستنی با نظام اسلامی دارند.

وی با تاکید براینکه دشمن در تلاش بود با ایجاد نا امیدی در مردم به اهداف خود دست یابد، عنوان کرد:  با وجود همه تحریم‌ها اعلام می‌کنم تا امروز یک واحد تولیدی در استان همدان به دلیل تحریم‌ها تعطیل نشده است.

استاندار همدان بیان کرد: مواضع قدرتمندانه نظام در برابر استکبار جهانی آن هم با ساقط کردن پهباد آمریکایی، سبب تغییر سیاست کشورهای عربی منطقه شده است که این موضوع نیز قدرت، وحدت و همدلی موجود در کشور را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه از دیگر نقشه‌های دشمن علیه نظام اسلامی ایجاد تفرقه است که به این هدف شوم خود نیز نمی‌رسد، افزود:  وحدت مسئولان  از جمله دلایل موفقیت نظام اسلامی به شمار می‌آید.

شاهرخی توجه به معیشت و اشتغال را از جمله اولویت‌های دولت برشمرد و اظهار داشت: ما برای تحقق این موضوع توجه به سرمایه گذاری و آماده سازی بسترهای لازم حضور بخش خصوصی  را مد نظر قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه حرکت استان بر محور برنامه از دیگر اقدامات ما برای تحقق اشتغال در استان است، مطرح کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و فعال کردن واحدهایی که کمتر از ظرفیت خود به تولید مشغولند، از دیگر اهداف ما در عرصه اشتغال است.

 استاندار همدان با اعلام اینکه هم اینک هزار واحد تولیدی در استان فعال بوده و یا نیاز به حمایت دارند، گفت: بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی نیز در استان نیاز به احیا دارند که در سال‌های گذشته به دلایل مختلف از چرخه تولید خارج شده‌اند.

وی با اعلام اینکه امسال ۷۰۵ پروژه عمرانی و اقتصادی  در هفته دولت در همدان افتتاح شده یا کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای این تعداد طرح هزار و صد میلیارد تومان است.

شاهرخی با بیان اینکه هزار و ۲۳۳ شغل توسط این تعداد طرح در استان ایجاد می‌شود، عنوان کرد: علاوه بر این تعداد طرح، پروژه‌هایی مانند برقی کردن قطار همدان، اتصال خط راه آهن ملایر به همدان، فعال سازی سه شهرک بزرگ بنکداران، جهان آباد و فناوری‌های برتر  از دیگر طرح‌های بزرگ هستند که به مرور در همدان  به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تصریح کرد: در بخش بازسازی مناطق سیل‌زده نیز استان همدان توانسته با گذشت ۳ ماه از این واقعه، به  ۶ هزار واحد مسکونی نیازمند تعمیر خدمت‌رسانی کرده و مرحله اجرایی ساخت ۲ هزار واحد از ۸ هزار واحد نیازمند به بازسازی را نیز آغاز کند.

استاندار همدان با اشاره به عملکرد خوب سدهای استان در زمان سیل گفت: ما توانستیم نزدیک به ۱۰ میلیون متر مکعب آب را پشت سدهای استان ذخیره کنیم.

وی بیان کرد: در بخش معادن نیز با برنامه‌ریزی انجام شده در تلاشیم ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ظرف مدت ۳  سال را محقق کرده و با پرهیز از خام فروشی، به سمت فرآوری این محصولات حرکت کنیم.

انتهای پیام/ م م