اهدا ۲۲۰۴ همدانی در ماه رمضان خون
اهدا ۲۲۰۴ همدانی در ماه رمضان خون

مدیرکل انتقال خون همدان گفت: ۲ هزار و ۲۰۴ تن از همدانی ها ماه مبارک رمضان خون اهدا کردند که ۳۴ تن از این تعداد بانوان بودند.

به گزارش غرب ایران ؛مدیرکل انتقال خون همدان گفت: ۲ هزار و ۲۰۴ تن از همدانی ها ماه مبارک رمضان خون اهدا کردند که ۳۴ تن از این تعداد بانوان بودند.

افشین محمدی افزود: بیشترین میزان اهدای خون مربوط به شب‌های احیا بوده و مردم روزه دار ۳۷۷ واحد خون در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست سوم ماه مبارک رمضان اهدا کردند.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۴۹۳ تن از اهدا کنندگان خون در ماه رمضان اهدا کنندگان مستمر و ۷۱۱ تن اهدا کنندگان با سابقه بودند.

مدیرکل انتقال خون همدان اظهار داشت: مراکز انتقال خون واقع در همدان و ملایر فعال هستند و سایر شهرستان ها به این ۲ مراکز مراجعه می کنند.

محمدی یادآوری کرد: امسال چند محموله پلاکت و خون به استان هایی همچون خوزستان، تهران و سنندج به علت نیاز به فرآورده های خون ارسال شده است.

وی ادامه داد: در ماه های مبارک رمضان خونگیری از اهدا کنندگان روزه دار تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه با نظریه پزشک صورت می گرفت و پس از این ساعت حتی در صورت اعلام رضایت فرد، به منظور جلوگیری از ضعف شدید اهدا کننده، خونگیری انجام نمی شد.

مدیرکل انتقال خون همدان بیان کرد: به افرادی متقاضی پیشنهاد می شد که بعد از افطار یا قبل از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در مراکز انتقال خون حضور یابند.

انتهای پیام/ف