گوشت قرمز ارزان می‌شود
گوشت قرمز ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه قصابان همدان گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و وضعیت مناسب تامین علوفه دام‌ها، پیش‌بینی می‌کنیم در خرداد ماه قیمت گوشت ارزان شود.

به گزارش غرب ایران اکبر سپهری وفا رئیس اتحادیه قصابان همدان، اظهار داشت: خوشبختانه امسال سفره سرسبز خداوند پهن شده و مشکلی در زمینه تامین علوفه دام‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اگر جلوی قاچاق دام از استان و کشور گرفته شود از ماه آینده قیمت گوشت تعدیل می‌شود، ابراز کرد: از طرفی هم با تامین گوشت منجمد و وارداتی در استان بخش بزرگی از نیاز چلوکبابی و تهیه غذاها برطرف می‌شود.

رئیس اتحادیه قصابان همدان با بیان اینکه امروز قیمت هرکیلو گوشت نرمه گوسفندی ۱۲۵ هزار تومان و مخلوط آن ۹۳ هزار تومان است، تصریح کرد: گوشت گوساله نیز با قیمت های ۹۵ و ۱۰۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سپهری وفا از ورود گوشت منجمد به استان با قیمت کیلویی ۶۰ هزار تومان  در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: این گوشت با ارز نیمایی وارد می‌شود و همکاران ما می‌توانند نسبت به واردات آن اقدام کنند.

گوشت ۸۵ هزار تومانی مورد استقبال قرار نگرفت

وی  به توزیع گوشت مخلوط گوسفندی با قیمت ۸۵ هزار تومان در فروشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: به دلیل کاهش اختلاف قیمتی این گوشت با نرخ گوشت در سطح بازار، مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

رئیس اتحادیه قصابان همدان با اشاره به اینکه در ایام نوروز  حداکثر قیمت گوشت گوسفندی به ۱۱۸ هزار تومان رسید اما امروز این قیمت به ۱۲۵ هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: با توجه به وضعیت مناسب صحراها از نظر تامین علوفه، تعداد کشتار و فروش دام کمتر شده که خود دلیلی برای افزایش قیمت بوده است.

انتهای پیام/م م