ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است
ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است

به گزارش غرب ایران، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،در اجتماع بسیجیان استان همدان در ورزشگاه ۶ هزار نفری انقلاب با تبریک هفته بسیج و درود به روح پیشوای فداکار انقلاب، گفت: بسیج از اعجازهای الهی ذهن مبارک امام (ره) است که ریشه های مستحکم آن در اعماق احساس ملت ایران جای گرفت و شاخسارهای دل انگیز و پرثمر و زیبای آن همه سرزمین دل ها و قلب ها را با عطر دل انگیز خود پر نشاط کرد.

به گزارش غرب ایران، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،در اجتماع بسیجیان استان همدان در ورزشگاه ۶ هزار نفری انقلاب با تبریک هفته بسیج و درود به روح پیشوای فداکار انقلاب، گفت: بسیج از اعجازهای الهی ذهن مبارک امام (ره) است که ریشه های مستحکم آن در اعماق احساس ملت ایران جای گرفت و شاخسارهای دل انگیز و پرثمر و زیبای آن همه سرزمین دل ها و قلب ها را با عطر دل انگیز خود پر نشاط کرد.

وی با بیان اینکه بسیج بلد طیب و سرزمین پاکیزه ای است که از آن گیاه پاکیزه می روید، گفت: شما خواهران و برادران بسیجی باور کنید و به این حقیقت مومن باشید که شما تجلی نزول نصرت های الهی بر ولی خدا و بر امت اسلام در این دوره هستید.

سردار سلامی با بیان اینکه شما تصویر زمینی ملائک آسمانی هستید که روزی در جنگ های بدر، خیبر و احد برای انتصار پیامبر از آسمان نازل می شدند، گفت: وجود شوق افزار و شور انگیز شما در این میدان نشانه نزول نصرت های الهی بر این سرزمین است.

وی با تاکید بر اینکه باور کنید این حضور شما سرشار از روح معنویت و فداکاری و وفاداری است که امروز دشمنان ما را مایوس می کند، گفت: حضور هر یک از شما امروز از پرواز یک موشک به سمت قلب دشمن در کفرستان استکبار موثرتر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با درود به بسیجیان عنوان کرد: شما بی وفایی مردمان را در صدر اسلام که امامان بزرگ ما را در میدان جنگ با دشمنانشان تنها گذاشتند جبران کردید.

سردار سلامی با بیان اینکه بی دلیل نبود که امام(ره) فرمودند پس از اصحاب حضرت سیدالشهدا (ع) امتی بهتر از این ملت وجود ندارد، خطاب به بسیجیان گفت: باورکنید شما حضورتان آرامش بخش و روحیه بخش است و الهام ایجاد می کند و قدرت می افزاید و به نظام و انقلاب ما اعتبار می بخشد.

وی با تاکید بر اینکه ما مفتخریم که امروز در این فضا که نشان دهنده رویش احساس برانگیز جوانه های جدید انقلاب است دختران و پسران جوان و شاداب را در این فضای معنوی و سرشار از روح جوانمردی و ایمان و غیرت دینی و ملی و اسلامی و انقلابی می بینیم، گفت: همدان سرزمینی سرشار از تاریخ درخشان، نگینی در تمدن ایران و اسلام و سرزمین عالمان بزرگ و علمای شهید و دانشمندان جاودانه و امیران و سرداران بزرگ و شهید است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در حال حاضر در برجسته‌ترین فراز تاریخ اسلام و ایران هستیم اظهار داشت: در عین حال که در مرکز میدان جنگ تمام‌عیار و همه‌جانبه جهانی قرار داریم اما در حال غلبه بر دشمن و شکست رویاها و آرزوها و سیاست‌ها و راهبردهای او هستیم.

وی بابیان اینکه ما توانسته‌ایم دشمنی را که قصد داشت ایران بزرگ را در انزوای سیاسی قرار دهد به انزوا بکشانیم، گفت: غلبه سیاسی ما بر دشمن در چنین شرایطی حاصل شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه در تحولات منطقه و جهان دشمنان ما که به ظاهر خود را قدرتمند و مهیب معرفی می‌کنند، حالا در حاشیه هستند، اظهار داشت: وقتی به نقش آمریکا و متحدان آن که بیش از دوسوم قدرت اقتصادی جهان را شکل می‌دهند نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در انزوا قرار دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما اکنون حاشیه‌نشین تحولات سیاسی منطقه‌ای که قلب جهان نامیده می‌شود یعنی جهان اسلام قرار دارند گفت: امام انقلاب ما به برکت رهبری نورانی‌ خود نه تنها ملت ایران را هدایت می‌کند که دشمن را هم مدیریت می‌کند و با هدایت انقلابی خود تمرکز دشمن را بر هم زده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید بابیان اینکه دشمن در حال حاضر پراکنده، آواره، سرگردان، سرشار از ابهام و فاقد توانایی‌ و در عمل و عکس‌العمل گرفتار شده نفوذ سیاسیش در حال زوال است، گفت: دشمن متحدانشان را از دست داده و اعتبار سیاسی‌ او تنزل کرده و در عرصه سیاسی دچار سقوط آزاد شده است.

سردار سلامی همچنین با بیان اینکه ایران امروز در میدان سیاست؛ قلب و مغز تحولات سیاسی و لنگرگاه استراتژیک تغییرات سیاسی و مسلط بر میدان عملیاتی است و دشمنش را وادار به گسترش بیش از حد و غیر ضرور در سرزمین‌های متعدد کرده است، گفت: ایران اسلامی قدرت تمرکز را از دشمن گرفته است.

وی بااشاره به اینکه کشوری که امروز می‌درخشد ایران است، گفت: دشمن در عرصه جنگ اقتصادی و در رویاهایش فلج کردن نظام اقتصادی جامعه ایران و شکستن روح اقتصادی ملت ایران و ترویج تمایل به تسلیم را در دستور کار خود قرار داده بود اما ملت ایران آگاهند و باز هم دشمن را شکست دادند.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه ملت ایران آگاه است و می‌داند که سعادت هیچ ملتی در گرو وابستگی به بیگانه نیست، تأکید کرد: سعادت هیچ کشوری جز در رسیدن به استقلال نیست و به تجربه دریافته‌ایم آنهایی که از ترس دشمن به او پناه برده‌اند، همه ناتوان و بحران‌زده و فرسوده هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان به تکیه‌گاه‌های نامطمئن، فرسوده و بحران‌زده اقتصادی و سیاسی اعتماد کرد، گفت: آمریکا یک نظام پوسیده و فرسوده و دارای آلزایمر سیاسی است و به رغم اینکه بزرگترین اقتصاد جهانی به شمار می رود اما بحران‌زده‌ترین اقتصاد جهانی است و فلسفه سیاسی‌ را بر غارت ثروت مادی و معنوی ملت‌ها و به تسلیم کشاندن و تحقیر ملت‌ها و عقب‌نگه داشتن آنها دیده تا خود رشد کند.

وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان نمی‌توان در تعامل با چنین کشوری به استقلال و آزادی و امنیت و رفاه و پیشرفت رسید، تأکید کرد: ایران تاریخ وابستگی به قدرت‌ها را تجربه کرده و هنوز آثار ذلت‌بار آن وابستگی‌ها در کشور ما وجود دارد.

سردارسلامی با بیان اینکه ملت ایران ملتی عمیق با تاریخ غنی و تجربه‌هایی بزرگ است، گفت: قدرتی که ایران را تحریم کرده با هزینه‌های هزاران میلیارد دلار دیگر قادر به ادامه حفظ وضع موجود هم نیست و آشفتگی را در سیاست داخلی آمریکا و افسردگی و ناامیدی را در چهره و گفتمان مقامات آن می‌بینیم.

وی به آشفتگی درونی رژیم غاصب صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: امروز تحقیر رژیم آل سعود و برخی سران کشورهای منطقه توسط آمریکا را می‌بینیم.

ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است

وی با بیان اینکه پریروزدر میدان انقلاب تهران نیز گفتم که سفیر یکی از این کشورهای اروپایی سفرای کشورهای دیگر را جمع کرده و به آنها اعلام کرده که به مقامات کشورهایتان پیغام دهید ایرانی ها در حال عبور از وابستگی به نفت هستند و به زودی از نفت جدا می شوند و اجازه بدهید ایران نفت خود را صادر کند تا این وابستگی به نفت بماند، گفت: ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است و به زودی این خواب آشفته گونه دشمن را باطل خواهد ساخت.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه دشمنانمان مراقب باشند چراکه ملت ایران بزرگ و قدرتمند و رشید و مقاوم است، گفت: ملت ایران سربلند است.

وی با بیان اینکه به آمریکا، انگلیس و اسرائیل و متحدانش می گویم که اگربه رفتار خباثت آمیزتان ادامه دهید پاسخ می گیرید، گفت: ملت ایران ملت پاسخ های درشت به هر دشمنی است .

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران ملت هنرمند در شکست دادن دشمنان است، گفت: ملت ایران دشمنانش را در هر مقیاسی می شکند.

وی با بیان اینکه وقتی به عرصه مواجهه‌های نظامی نگاه می کنیم می بینم که چگونه ایران تمام سرمایه‌های انباشته دشمن را در جنگ‌های نیابتی و رویای او در از بین بردن حلقه‌های مستحکم زنجیر مقاومت در یمن، سوریه، لبنان و عراق را در هم شکسته است، گفت: این کشورها در مدار جاذبه انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

وی بابیان اینکه وقتی به سیمای سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی نگاه کنید، آثار ترس و فروپاشی ناگهانی را در چهره‌هایشان می‌بینید تا آن جا که اخیراً نخست وزیر این رژیم غاصب گفته ایران به دنبال حذف رژیم صهیونیستی است و در آخرین عبارتش هم عنوان کرده اسرائیل محو خواهد شد، گفت: این حقیقت در ذهن و فکر دشمنان ما هم جای گرفته است.

سردار سلامی تأکید کرد: دشمن می‌خواست در عملیات روانی بزرگ خود در فتنه اخیر، یک اعتراض اجتماعی را با استفاده از پیاده‌نظام داخلی به یک شورش فراگیر ملی و مزمن تبدیل کند اما همه تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری آنها توسط ملت بزرگ ایران مچاله شد، سوخت؛ دود شد و دود آن به چشم خودشان رفت.

وی با بیان اینکه ایران ایمن و سربلند در نقطه منحصر به فردی از تاریخ ایستاده است، گفت: بسیج با تفکر خدمت به مردم و نجات محرومان بیرق‌دار وراثت مستضعفان در جهان است.

سردار سلامی بسیج‌ را قلب شورانگیز تفکر و احساس انقلابی دانست و بابیان اینکه بسیجیان عرصه‌های خدمت را گشوده‌اند، گفت: بسیجیان مردمان خود را تنها نمی‌گذارند و با آنها در تمام سختی‌ها شریک هستند و هر خطری امنیت و آرامش آنها را تهدید کند در قلب آن خطر حضور می‌یابند.

وی با تاکید بر اینکه مردم و امنیت و عزت و اعتبار و منزلت آنها فلسفه انقلاب ماست، گفت: مردم در نزدیک‌ترین میدان جاذبه این انقلاب بزرگ قرار دارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه با هر آن چه بخواهد در مقابل ملت ایران صف‌آرایی کند می‌جنگیم خواه دشمن خارجی باشد، خواه فقر و استضعاف و خواه محرومیت، گفت: ما یک تن واحدیم و دست در دست هم برای پیشرفت کشور و رفاه مردم تلاش می کنیم.

سردار سلامی همچنین با اشاره به اینکه از سختی‌های موجود برای رسیدن به آسایش می‌گذریم، گفت: سختی‌ها برای هیچ ملتی مجوز کرنش و انعطاف در مقابل دشمن نیست.

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1
  • منبع خبر : مهر