اشتغالزایی برای ۸۹۸۱ نفر در همدان
اشتغالزایی برای ۸۹۸۱ نفر در همدان

استاندار همدان تعداد اشتغالزایی امسال در استان را ۸ هزار و ۹۸۱ نفر دانست و گفت: حدود ۴۷ درصد از برنامه راهبردی سال جاری در این حوزه محقق شده است.

به گزارش غرب ایران ؛ استاندار همدان تعداد اشتغالزایی امسال در استان را ۸ هزار و ۹۸۱ نفر دانست و گفت: حدود ۴۷ درصد از برنامه راهبردی سال جاری در این حوزه محقق شده است.

 سعید شاهرخی در کارگروه حقوق بشر استان همدان با بیان اینکه در شرایط امروز اولویت اول ما در استان با تأسی از سیاست‌های دولت و بیانات مقام معظم رهبری ایجاد اشتغال و رونق تولید است اظهار کرد: بر این اساس برنامه راهبردی و عملیاتی سه ساله با تفکیک شاخص‌ها و مزیت‌های استان و شهرستان‌ها تعریف شده است.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تحقق پروژه‌های تعریف شده در این برنامه را ۱۵ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: با اجرای این پروژه‌ها قادر خواهیم بود سالانه ۲۰ هزار شغل در استان ایجاد کنیم.

استاندار همدان از دیگر اولویت‌ها را زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری در استان برشمرد و بیان کرد: همدان با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت گردشگری مورد اقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

وی به در دست اجرا بودن ۵۵۰ طرح به ارزش ۳ هزار میلیارد در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری در استان اشاره کرد و افزود: سیاست دیگر ما توجه به ارتقای ظرفیت تولید در صنعت، معدن و کشاورزی است.

شاهرخی با بیان اینکه ۹۹۱ واحد تولیدی مشغول فعالیت در استان هستند،  تصریح کرد: باید این ظرفیت را ارتقا دهیم؛ تسهیل و رفع موانع ۳۰۰ واحد تعطیل شده به دلایل مختلف از دیگر اقدامات بوده که از ابتدای سال تاکنون ۲۶ واحد از این تعداد به عرصه تولید بازگشته است.

وی آمار اشتغال در پنج ماهه امسال را ۸ هزار و ۹۸۱ نفر دانست و ادامه داد: حدود ۴۷ درصد از برنامه راهبردی سال جاری در این حوزه محقق شده است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه همدان با سرعت قابل توجهی در حال توسعه و حرکت است خاطرنشان کرد: استان به مثابه یک کارگاه بزرگ در حال فعالیت است؛ ۴۱ پروژه ملی داریم که هر یک توانایی جهش در اقتصاد را دارد.

وی در ادامه یادآور شد: طی هفته دولت ۷۰۵ پروژه به ارش یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان با اشتغالزایی ۳ هزار و ۲۳۰ نفر مورد بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی قرار گرفت.

شاهرخی با اشاره به تهیه پیش‌نویس منشور حقوق شهروندی در استان اظهار کرد: اصلی‌ترین سرمایه در حوزه اجتماعی مردم هستند که همواره در طول تاریخ نقش‌آفرینی کرده‌اند؛ در این راستا سال گذشته خانه احزاب استان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ۳۷ حزب شناسنامه‌دار با مجوز از مجاری قانونی در استان فعالیت دارند،گفت: دولت به تنهایی قادر نیست تمام امور را انجام دهد و باید کار را به مردم واگذار کرد بنابراین بهترین راه استفاده از ظرفیت سمن‌هاست.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۲۷۰ سمن در استان داشتیم که تنها نامی را یدک می‌کشیدند بیان کرد: با استقرار این دولت تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد به ۴۷۰ عدد ارتقا یافت.

وی با بیان اینکه باید در حوزه جوانان و بانوان حرکت جدی انجام دهیم افزود: تشکیل هیأت‌های اندیشه‌ورز با استفاده از جوانان و بکارگیری بانوان در سطوح مختلف مدیریتی از جمله اقدامات است.

شاهرخی با بیان اینکه اکنون ۸۰۰ نفر جوان علاقمند، خوشفکر و پا به کار در هیأت‌های اندیشه‌ورز حضور دارند تصریح کرد: این جوانان معمولاً در جلسات به تناسب حضور دارند.

وی به حضور ۲۶۷ نفر از بانوان در حوزه مدیریتی سطوح مختلف در استان اشاره کرد و افزود: بانوان ۱۱٫۴ درصد پست‌های مدیریت استان را دارند و به سمت ۳۰ درصد تعیین شده برای حضور بانوان در حال حرکت هستیم.

انتهای پیام/خ