پروند مسکن مهر همدان پایان سال ۹۸ بسته‌ می‌شود
پروند مسکن مهر همدان پایان سال ۹۸ بسته‌ می‌شود

به گزارش غرب ایران ، حسن ربانی ارشدمدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در دیدار با فرماندار ملایر و بازدید ازپروژه‌های مسکن مهر ملایر  با اشاره به اینکه هم اکنون در استان همدان تعداد یک هزار و ۲۷۰ واحد باقی مانده است که در برنامه داریم  تا پایان ۹۸ تحویل متقاضیان شود اظهارداشت: از این تعداد ۲۳۰ واحد به صورت  ۳ جانبه است  که   قول می‌دهیم اداره راه و شهرسازی  به صورت مستقیم پیگیری کرده  ساخته و تحویل شود.

به گزارش غرب ایران ، حسن ربانی ارشدمدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در دیدار با فرماندار ملایر و بازدید ازپروژه‌های مسکن مهر ملایر  با اشاره به اینکه هم اکنون در استان همدان تعداد یک هزار و ۲۷۰ واحد باقی مانده است که در برنامه داریم  تا پایان ۹۸ تحویل متقاضیان شود اظهارداشت: از این تعداد ۲۳۰ واحد به صورت  ۳ جانبه است  که   قول می‌دهیم اداره راه و شهرسازی  به صورت مستقیم پیگیری کرده  ساخته و تحویل شود.

وی  گفت: در شهرستان ملایر  واحدهای سه جانبه نداریم و فقط ۴۳۰ واحد به صورت تعاونی‌های خود مالک هستند که باید ساخته و تحویل متفاضیان شود.

ربانی ارشد با تأکید بر حمایت مالی در راستای محوطه سازی و ساخت دیوارهای حائل از محل یارانه‌های غیر نقدی توسط اداره‌‌کل راه و شهر سازی ابراز کرد: در شهرستان ملایر به دنبال امضاء تفاهمنامه‌ای با شهرداری هستیم  که کار محوطه سازی و ساخت دیوارهای حائل و‌خدمات شهری را انجام دهد و‌ با توجه به غیر نقدی بودن یارانه‌ها  اداره راه و شهر سازی از محل تهاتر یا فروش زمین از محل  منابع ملی هزینه آن را پرداخت کند.

مدیر کل راه و شهر سازی استان همدان با اشاره به اینکه  امسال پرونده مسکن مهر در کل کشور، استان و شهرستان ملایر باید‌  جمع شود گفت: یکسری پروژه‌هایی از سالیان قبل به اسم مسکن مهر بوده که نه پیشرفت داشته و نه متقاضی و از سامانه مسکن‌مهرحذف شده‌ و ضروریست  در راستای انجام این طرح‌ها بعد از حساب و ‌کتاب سازمان ملی با بانک مسکن در قالب طرح‌های غیر مهر با انبوه سازان وارد مذاکره شویم.

وی خواستار تعامل و ‌همکاری سایر  دستگاه‌های خدمات رسان با اداره راه و شهرسازی در راستای تسریع در تکمیل و تحویل تعداد واحدهای باقیمانده ازمسکن‌مهر در سطح استان تا پایان امسال شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به برنامه‌های این  سازمان در حوزه  راه، به تدوین سند توسعه ۳ ساله استان اشاره کرد و  تصریح کرد: از جمله زیر ساختارهای اساسی که برای شهرستان ملایر  در این سند راهبردی در نظرگرفته شده  اجرای  ۲۲ کیلومتر از ۴ خطه محور ملایر – آورزمان به سمت نهاوند است که به زودی  عملیات اجرایی این پروژه با حضورمقامات کشوری آغاز می‌شود.

ربانی ارشد از دیگر برنامه‌های پیش رو   راه و شهر‌سازی استان‌ طبق سند توسعه ۳ ساله  به ساخت و تکمیل پروژه محورچهار بانده سامن – بروجرد اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه این طرح ردیف اعتبارملی ندارد ، هزینه‌های پروژه باید  از محل نقاط حادثه خیز تأمین شود.

وی بیان‌کرد:  از کل ۱۵ کیلومتر  محور سامن به سمت بروجرد ، سالیان قبل ۶ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته  و  در حال حاضر ۹ کیلومتر باقی مانده  که حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد  پیشرفت فیزیکی دارد و اهتمام ما بر این است که در صورت کمک سازمان راه‌داری و‌حمل نقل کشوری  بتوانیم قبل از اتمام‌فصل کاری  امسال این پروژه را تکمیل کنیم.

مدیر کل راه و شهر سازی استان همدان بیان کرد: این طرح هم اکنون ۵ تا ۶ میلیارد بدهکاری داشته و برای تکمیل و زیر بارترافیک رفتن  این ۹ کیلومتر باقیمانده نیز  ۱۵ میلیارد تومان مورد نیازاست.

ربانی ارشد با تأکید بر اینکه در برنامه داریم که تا پایان سال ۹۸ حدود ۲۰ کیلومتر بزرگراه  در سطح استان  همدان اجرایی کنیم  ابراز کرد: طبق برآوردهای انجام شده برای تکمیل  و ساخت دیوارهای حائل مساکن مهر شهرستان ۱۰ میلیاردتومان  اعتبار مورد نیاز است که  ازطریق یارانه‌های غیر نقدی و‌ همچنین حمایتهای فرماندار ملایر تأمین و این  طرح تا پایان امسال  تکمیل می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر  نیز  بیان‌کرد:  در زمینه بازآفرینی بازسازی  واحدهای مسکونی در ۸۵۶ هکتار محدوده باز آفرینی شهری ملایر با تأیید اداره راه و شهرسازی و معرفی به بانک مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام با بهره ۹ درصدو۱۰ میلیون تومان وام با نرخ بهره ۱۸ درصد  با مدت زمان بازپرداخت ۲۴ تا ۳۰ ماهه به. متقاضیان پرداخت می‌شود.

قدرت اله ولدی با تأکید بر اینکه مبلغ۱۰ میلیون  تومان وام با بهره ۱۸ درصدی برای انبوه سازان و سازه‌های صنعتی  به ترتیب تا سقف مبلغ ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان قابل افزایش است.

وی بیان‌کرد: در راستای ایجاد رونق در ساخت و ساز و تأمین مسکن‌ مورد نیاز شهرستان ضروریست اداره راه‌و شهر سازی زمینهای تحت تملک خود را به صورت مشارکت در ساخت به انبوه سازان واجد شرایط  واگذارکرده و سود حاصل از این ساخت و ساز و فروش واحدها نیز به  تداوم این امر در ملایر اختصاص یابد.

فرماندار ویژه ملایر  با بیان اینکه هم اکنون در راستای آغاز عملیات اجرایی  پروژه  چهار خطه شدن محور ملایر – آورزمان با تخصیص ردیف اعتبار ملی، و تعیبن پیمانکار ‌، تجهیز کارگاه نیز صورت  گرفته  و عملیات اجرایی طرح با حضور مقامات کشوری به زودی آغاز می‌شود.

ولدی  با بیان اینکه در سفر اخیر قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به شهرستان ملایر از مجموع ۴۰ میلیارد تومان اعتبار استان ساماندهی و‌تکمیل محوطه سازی مساکن مهرمبلغ ۱۰ میلیارد تومان به ساماندهی مساکن مهر ملایر  تخصیص یافته ، گفت: شهرداری ملایر با امضاء تفاهمنامه‌ای با اداره راه و شهر سازی به زودی عملیات اجرایی  این پروژه را آغازمی‌کند.

انتهای پیام/م م