استقبال همدانی‌ها از کتاب سردار همدانی در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

غرب ایران – در سومین روز از دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت همدان کتاب «شور عاشقی» مورد استقبال ویژه مخاطبان قرار گرفت.

همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت همدان و حضور فعال نشر سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این نمایشگاه، کتاب «شور عاشقی» مورد استقبال ویژه مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛«شور عاشقی» به نویسندگی علیرضا غلامی، مشتمل بر داستان‌های کوتاهی است که درباره زندگی و خاطرات شهید «حاج حسین همدانی» نگاشته شده‌اند. «عملیات کربلای ۵»، «محور پل نو»، «فرمانده لشکر ۴ بعثت» عنوان‌های برخی از داستان‌های این کتاب هستند. این داستان‌ها از زبان نزدیکان و آشنایان شهید روایت شده‌اند و در آن‌ها سعی شده سیمای واقعی شهید «حاج حسین همدانی» به‌خوبی برای مخاطبان به‌خصوص نسل جوان روشن شود.
فصل اول به زندگی نامه شهید همدانی می‌پردازد. این فصل شامل تولد، همسر و فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر و قسمتی از متن وصیت نامه شهید است.

فصل دوم به دوران انقلاب اسلامی اختصاص دارد. دورانی که با خدمت در انتظامات و زندان دادگاه انقلاب همدان، حضور فعال در غائله کردستان، خنثی سازی کودتای نقاب و خدمت گزاری در سپاه همدان آغاز می‌شود.

فصل سوم به حضور شهید همدانی در دفاع مقدس و شرکت در عملیات‌ها پرداخته ودر فصل چهارم فعالیت‌های ایشان بعد از پایان جنگ تحمیلی بیان شده است؛ و در پایان در فصل پنجم به خصوصیات و ویژگی‌های شهید پرداخته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت سفارش و خرید کتاب با انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شماره ۸۸۶۵۷۰۲۶ داخلی (۶۵۶ و ۶۵۷) تماس حاصل فرمایند.

دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه همزمان با کنگره شهدای دفاع مقدس در استان همدان برگزار می‌شود.

درباره‌ی خبرنگار2

همچنین ببینید

تشخیص هویت پیکرهای مطهر ۲ شهید تهرانی و خوزستانی در همدان

غرب ایران - نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان از شناسایی پیکر مطهر بسیجی شهید «غلامرضا شریفی» و شهید «سید محسن غریبیان» از طریق نمونه‌برداری آزمایش DNA خبر داد.