تشییع آیت‌الله جلال‌الدین لطیفی‌گنبدی (ره) بر دستان مردم در ملایر
تشییع آیت‌الله جلال‌الدین لطیفی‌گنبدی (ره) بر دستان مردم در ملایر

پیکر آیت‌الله جلال‌الدین لطیفی‌گنبدی (ره) از علمای بزرگ شهر ملایر صبح امروز با حضور پرشور مردم ومسئولان استان و کشور در ملایر تشییع شد.

به گزارش غرب ایران ، آیت‌الله جلال‌الدین لطیفی‌گنبدی روز شنبه به علت کهولت سن در ۹۸ سالگی درگذشت.

او در محضر علمای بزرگی همچون آیت الله بروجردی، امام خمینی (ره)، آیت الله شاهرودی، آیت الله طباطبایی و آیت الله تالهی در نجف، قم و همدان کسب شاگردی کرده است.

گفتنی است: حجت الاسلام و المسلمین رضا فاضلیان بر پیکر اینعالم ربانی نماز را اقامه کردند.

حضور چند هزار نفری مردم در مراسم تشییع این روحانی و عالم فرزانه حال و هوای این شهر را عزادار نشان می داد.

مراسم ترحیم آیت الله جلال الدین لطیفی گنبدی (ره) هم امروز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مسجد جامع ملایر برگزار شد.

امروز در ملایر عزای عمومی است.

 

مرحوم آیت الله لطیفی گنبدی از فرزندان مرحوم آقا شیخ علی گنبدی بود که امام خمینی (ره) در سال‌های پیش از انقلاب و در دوران زندگی شیخ علی گنبدی برای درک مباحث اخلاقی به محضر او در گنبد همدان حضور پیدا می‌کرد.

آیت الله لطیفی گنبدی از حدود سه سالگی فعالیت طلبگی خود را شروع کرد و بیشتر اوقات در کنار پدر بود و درس را با صرف و نحو آغاز کرد تا به معالم و شرایع و مقداری طب اسلامی و ادبیات عرب رسید و مقدمات را نزد پدرش گذراند.

او نیز از خدمت حاج سید علی عرب و مرحوم آقا نجفی که هم اکنون یکی از خیابان‌های ملایر به نام وی مزین است، استفاده کرد و رسائل و مکاسب را نزد آیت الله آقا حیدر و آیت الله تالهی آموخت.

مرحوم آیت الله لطیفی گنبدی پس از گذراندن سطح به قم عزیمت کرد و از محضر آیت الله بروجردی بهره برد و حدود سه چهار سالی نیز از محضر علامه طباطبایی استفاده کرد و در کنار این از درس امام خمینی (ره) بهره‌مند شد.

 

انتهای پیام/م م