همدان قطب حوزه سلامت در منطقه غرب کشور شود

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران،‌ آیت‌الله حبیب الله شعبانی در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی کودکان اکباتان همدان با اشاره به شرایط مطلوب جغرافیایی و پتانسیل‌های استان همدان اظهار داشت: هر گونه سرمایه گذاری در بخش بیمارستانی و درمان استان انجام شود میتواند بار منطقه غرب کشور را هم به دوش بکشد.

وی با بیان اینکه موقعیت استراتژیک و جغرافیایی استان همدان باعث محور بودن این استان در منطقه غرب کشور شده است تصریح کرد: توجه به این موقعیت می‌تواند بار حوزه سلامت را در منطقه غرب کشور بکاهد‌.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: حمایت از استان همدان در حوزه سلامت، به نوعی حمایت از استان‌های کرمانشاه، کردستان و زنجان است زیرا مراجعه مردم در منطقه غرب کشور متمرکز می‌شود و خدمت‌رسانی بیشتری در این حوزه انجام می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: منتظر بودیم در چنین روزی افتتاح بیمارستان اکباتان با حضور رئیس جمهور انجام شود اما تقدیر به گونه ای دیگر رقم خورد و رئیس جمهور محبوب کشورمان به شهادت رسید.

وی با تاکید بر اینکه اولین اقدامات دولت مربوط به حوزه سلامت بود، تصریح کرد: در اولین روزهای روی کار آمدن دولت شهید رئیسی با ویروس منحوس کرونا درگیر بودیم و در شرایطی بودیم که روزانه ۷۰۰ بیمار فوت میشدند.

استاندار همدان افزود: اما با واردات واکسن و تولیدات داخلی، با اقدامات جهادی عمل شد و توانستیم با این ویروس منحوس مقابله کنیم.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه در استان همدان ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار سفر ریاست جمهوری بود که یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از آن مربوط به درمان بود، گفت: با کمک این اعتبار پروژه ۱۴ ساله بیمارستان اکباتان به نتیجه رسید.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب همدان اختصاص یافت، تصریح کرد: دو هزار میلیارد تومان اعتبار هم در حوزه کشاورزی مصرف شد.

انتهای پیام/م م

درباره‌ی خبرنگار1

همچنین ببینید

تشخیص هویت پیکرهای مطهر ۲ شهید تهرانی و خوزستانی در همدان

غرب ایران - نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان از شناسایی پیکر مطهر بسیجی شهید «غلامرضا شریفی» و شهید «سید محسن غریبیان» از طریق نمونه‌برداری آزمایش DNA خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *