کلنگ‌زنی دانشکده جدید بهداشت همدان

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، عملیات ساخت دانشکده جدید بهداشت با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار همدان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی همدان آغاز شد.

ابوالفضل باقری‌فرد در این آیین، اظهار داشت: با وجود راه‌اندازی رشته‌های متعدد در دانشگاه علوم پزشکی همدان، اما توسعه فضاهای آموزشی متناسب با این رشته‌ها توسعه‌نیافته است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه چند سال گذشته در همدان نسبت به توسعه کمی و کیفی رشته‌ها کارهای خوبی صورت گرفت است، ابراز کرد: بیشتر رشته‌های پزشکی در علوم پزشکی این استان تدریس می‌شود، اما از نظر فیزیکی متناسب با رشته‌ها رشد نکرده است.

 وی با بیان اینکه این وضعیت موجب تراکم دانشجو در رشته‌های مختلف پزشکی، دانشگاه و دانشکده‌ها استان همدان شد، تصریح کرد: تا جایی که دانشجویان از فضاهای لازم آموزشی و کمک‌آموزشی بی‌بهره هستند.

باقری‌فرد خاطرنشان کرد: بخشی از کمبود فضای آموزشی موردنیاز در آینده نزدیک با توسعه و بهره‌برداری از این ساختمان کاهش یابد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: عملیات ساخت دانشکده جدید بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی همدان از محل مولدسازی و فروش اموال و املاک مازاد و غیرقابل‌ استفاده این دانشگاه صورت گرفت که دانشگاه علوم پزشکی در این باره پیشتاز است.

 علیرضا قاسمی فرزاد نیز با بیان اینکه مولدسازی، فروش اموال مازاد و غیرقابل استفاده یکی از مهم‌ترین تکالیف در قانون بودجه و موارد تاکید در دولت سیزدهم به تمام ارگان‌ها و ادارات است، مطرح کرد: اموال غیرقابل استفاده شامل ساختمان، ابنیه و زمین‌های مازاد است که ادارات برای رفع نیازها و تکمیل طرح های در دست اجرا می توانند آنها را به فروش برسانند.

استاندار همدان ضمن اشاره به احداث دانشکده جدید بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی همدان، خاطرنشان کرد: ساختمان دانشکده بهداشت نیز از محل فروش اموال مازاد دانشگاه علوم پزشکی همدان در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع تکمیل می‌شود.

وی در ادامه افزود: دیگر دستگاه‌های اجرایی مکلف به توجه به موضوع مولدسازی اموال هستند و در این باره روز گذشته در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تاکید شد که یکی از مولفه‌های حایز اهمیت در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی، موضوع مولدسازی و تبدیل به احسن کردن اموال و املاک است.

محمد مهدی مجذوبی  نیز با بیان اینکه ساختمان جدید دانشکده بهداشت در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع در ۲ بلوک چهار طبقه به همراه ساختمان ورودی راه‌اندازی می‌شود، گفت: این ساختمان دارای فضاهایی نظیر آمفی‌تئاتر، نمازخانه، آزمایشگاه، کارگاه، کتابخانه و سالن مطالعه، ۲ باب کلاس بزرگ، ۱۳ باب کلاس کوچک و پنج باب کلاس متوسط است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: برای این مجموعه سالن‌های نقشه‌کشی، رایانه، اداری آموزشی و اتاق‌های اعضای هیئت علمی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: برای خروج از مشکلات موجود در زمینه کمبود فضای آموزشی این مسیر تداوم دارد تا بتوان از محل فروش اموال مازاد نسبت به توسعه فضاهای مورد نیاز اقدام کرد.

انتهای پیام/م م

درباره‌ی خبرنگار1

همچنین ببینید

برقراری پرواز مستقیم خرم‌آباد – مشهد

غرب ایران - مدیرکل راه‌وشهرسازی استان لرستان از برقراری پرواز مستقیم خرم‌آباد - مشهد خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *