اجرای ۱۷۶ طرح برای ارتقای امنیت در کرمانشاه

غرب ایران – فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای ۱۷۶ طرح در هفت ماهه نخست امسال برای ارتقای امنیت در کرمانشاه خبر داد و گفت: کشف ۹۲ درصد جرائم سایبری و ۸۵ درصد جرائم جنایی و کاهش ۱۸ درصدی سرقت‌های مهم از دستاوردهای این طرح‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، سردار مهدی حاجیان در همایش امنیت محله محور که با حضور امام جمعه و ائمه جماعات مساجد کرمانشاه در حسینیه محمدرسول الله (ص) برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه مساجد در طول اسلام و روحانیون در دوران های مختلف از جمله انقلاب اسلامی همواره رفیع و بلندمرتبه بوده است.

وی با اشاره به اهتمام پلیس برای برقراری امنیت در جامعه، گفت: روحانیون به دلیل اثرگزاری بالایی که در جامعه و میان اقشار مختلف مردم دارند می‌توانند پلیس را در انجام مأموریت‌ها و طرح‌های امنیت آفرین کمک کنند و آگاهی و هوشیاری لازم را به شهروندان برای مراقبت بیشتر از خود در برابر حوادث و اتفاقات پیرامونی بدهند.

حاجیان با اشاره به اینکه پلیس هم در حوزه سلبی و هم در حوزه ایجابی مسئولیت دارد افزود: در بخش سلبی همکاران ما با هر فرد هنجارشکن و قانون‌گریزی که با هر نیت و انگیزه ای بخواهد برای دیگران ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت کند یا به اموال دیگران دست درازی کند قاطعانه و قانون مدارانه برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در همین راستا و در هفت ماه سپری شده از سال، ۱۷۶ طرح برای ارتقای امنیت استان اجرایی شده که یکی از مهمترین آثار آن متوقف کردن رشد ۱۳ درصدی سرقت‌ها و رساندن آن به دو درصد بوده است.

وی عنوان کرد: در همین راستا سرقت‌های مهم مانند منزل، مغازه، خودرو و غیره ۱۸ درصد کاهش داشته است ولی در مقابل و با تلاش‌های شبانه روزی همکاران، با رشد ۹ درصدی کشفیات هم روبرو بوده‌ایم.

حاجیان کشف ۹۲ درصد جرائم سایبری، ۸۵ درصد جرائم جنایی و جمع آوری ۲ هزار و ۲۷۰ معتاد متجاهر از سطح شهرها و روستاها را از دیگر نتایج اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی عنوان کرد.

وی بخش دیگری از وظایف پلیس را در حوزه ایجابی دانست و گفت: در این حوزه پلیس به عنوان ضابط قانون وارد عمل خواهد شد و در کنار دستگاه قضائی خواسته‌های مردم را از دستگاه‌های اجرایی مطالبه خواهد کرد.

حاجیان به آغاز اقدامات امنیت محور پلیس کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد قاطعانه با مجرمان اجرای آن آغاز شده و خوشبختانه تاکنون نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه اجرای طرح امنیت محله محور به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است افزود: از روحانیون و ائمه جماعات مساجد که همواره قوت قلب نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند انتظار داریم پلیس را در اجرای این طرح یاری کرده و اثرات و نتایج آن را برای مردم تبیین کنند.

انتهای پیام/ ن

درباره‌ی خبرنگار2

همچنین ببینید

برقراری پرواز مستقیم خرم‌آباد – مشهد

غرب ایران - مدیرکل راه‌وشهرسازی استان لرستان از برقراری پرواز مستقیم خرم‌آباد - مشهد خبر داد.