۱۳ مناسبت جدید به تقویم سال ۱۴۰۳ اضافه شد/افزوده شدن روز همدان به تقویم کشور

غرب ایران – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: با ابلاغ رئیس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی یکم شهریور ماه به عنوان روز همدان به ضمیمه تقویم کشور اضافه شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛مسعود ویژه گفت: یکم شهریور ماه همزمان با زادروز اندیشمند نامدار ایرانی بوعلی سینا و روز پزشک نام گذاری شده و در همین ارتباط این روز به نام همدان نام گذاری و در تقویم رسمی کشور گنجانده شد.

وی یادآور شد: رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مناسبت های جدید را برای درج در تقویم رسمی کشور امروز ابلاغ کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان همچنین خاطرنشان کرد: تعیین روزی به نام همدان در تقویم رسمی کشور بدون شک به شناخت هرچه بیشتر مردم کشور و دنیا از مفاخر و چهره های دیار هگمتانه و ظرفیت های فرهنگی،هنری و همچنین گردشگری و اقتصادی این سرزمین کهن کمک می کند.

با ابلاغ رییس جمهور یکم اردیبهشت روز نثر فارسی، ۱۰ تیرروز دیپلماسی فرهنگی و تعامل با جهان، دهم مهرروز نخبگان، ۳۰ آبان روز قهرمان ملی، ۳۰ آذر شب یلدا- روز ترویج فرهنگ میهمانی و پیوند با خویشان، ۱۵ اسفند روز آموزش همگانی حفظ محیط زیست، سه‌شنبه آخر سال روز تکریم همسایگان و دوم محرم روز امر به معروف و نهی از منکر در متن تقویم و ۱۰ تیر یاد روز ورود حضرت امام رضاعلیه‌السلام به نیشابور و نقل حدیث سلسله الذهب، ۵ مرداد روز اقامه اولین نماز جمعه با حکم حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه در سال ۱۳۵۸، یکم شهریور روز همدان، ۱۸ اسفند روز بوشهر و ۲۵ محرم یاد روز قیام مردم سیستان به خون‌خواهی شهدای کربلا (سال ۶۲ ه. ق) در ضمیمه تقویم رسمی سال ۱۴۰۳ کشور درج می شود.

انتهای پیام /ف

درباره‌ی خبرنگار3

همچنین ببینید

زیبایی‌های عمیق و جذاب عاشورا را بشناسیم

غرب ایران - امام حسین (ع) در صفحه سیاه عاشورا، مظلومی است که کشته شده و باید بر او گریست؛ اما در صفحه سفید، مجاهد ظلم‌ستیزی است که زنده است و باید به او اقتدا کرد.