تایید صلاحیت بیش از ۷۳ درصد داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس

غرب ایران – سخنگوی شورای نگهبان گفت: در این دوره ۶ برابر کل نمایندگان مجلس، نامزد زن داریم، همچنین بیش از ۴۰۰ نفر از تایید صلاحیت ها دهه هفتادی هستند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان طی گفتگویی، اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۹۱۲ نفر برای انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند؛ یعنی به ازای هر کرسی مجلس بیش از ۵۱ نامزد وجود دارد.

وی افزود: بیش از ۷۳ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که نصاب بی‌سابقه‌ای در تایید صلاحیت‌ها در برگزاری انتخابات در کشور محسوب می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در این دوره ۶ برابر کل نمایندگان مجلس، نامزد زن داریم. همچنین بیش از ۴۰۰ نفر از تایید صلاحیت‌ها دهه هفتادی هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۵ هزار نفر دهه شصتی، ۱۱۰۰ نفر از اساتید دانشگاه، ۲۵۰ نفر از پزشکان بیش از ۲۰۰ نفر از روجانیون، ۱۷۰۰ نفر از فرهنگیان و بیش از ۴۰۰ نفر وکلا تایید صلاحیت شدند.

طحان نظیف تصریح کرد: همچنین در بین تایید صلاحیت‌ها نیز افرادی از جریانات سیاسی نیز حضور دارند که این نوید دهنده یک مشارکت خوب در انتخابات اسفند ماه است. همچنین زمان اعتراض برای کسانی است که قبل تر تایید صلاحیت شده بودند اما در بررسی مجدد صلاحیتشان رد شده بود قانون این اختیار را به آنها می دهد.

انتهای پیام/ ن

درباره‌ی خبرنگار2

همچنین ببینید

۱۲ توصیه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس دوازدهم

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی: مجلس باید آرامش‌بخش و امیدآفرین باشد