۸۵ درصد موارد فوتی ها بالای ۷۰ سال سن دارند
۸۵ درصد موارد فوتی ها بالای ۷۰ سال سن دارند

غرب ایران - تاکنون در کل استان ۲۰۸ هزار دُز واکسن تزریق شده و از سه هفته پیش واکسن برکت در سبد واکسیناسیون استان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا استان افزود : در ۲۴ ساعت گذشته  ۳۶۴ بیمار سرپایی با علائم تنفسی مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های استان، مراجعه کردند که از این تعداد ۶۶ نفر بستری شدند و سه نفر نیز فوت کردند تا آمار  فوتیهای استان به دو هزار و ۳۲۰ نفر برسد.

رشید حیدری‌مقدم تصریح کرد: از ابتدای تیر تا کنون روند مراجعه بیماران بستری و سرپایی رو به افزایش است و در این بازه زمانی تعداد موارد بستری در استان از ۳۸۰ نفر به ۶۸۰ نفر رسیده است.

وی گفت : ۳۸ درصد مبتلایان به علت شرکت در اجتماعات و ۶۱ درصد در تماس درون خانوادگی به این بیماری مبتلا شدند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان در رابطه با واکسیناسیون در استان همدان، گفت: با ارزیابی انجام شده ۸۵ درصد موارد فوتی بالای ۷۰ سال سن دارند و مرگ زیر ۶۰ ساله‌ها فقط ۵ درصد مرگ‌ومیر را شامل می‌شود.

حیدری‌مقدم با بیان اینکه تمایل به تزریق واکسن در مناطق روستایی قابل قبول نیست، اظهار کرد: تا الان در کل استان ۲۰۸ هزار دُز واکسن تزریق کردیم و قرار است ۱۳ مرکز تجمیعی جدید واکسیناسیون در استان، راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دغدغه ما عادی انگاری مردم به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهر است همچنین تا الان ۷۰ درصد موارد مرگ و میر و بستری در مناطق شهری بودند و روستاییان کمتر مورد ابتلا قرار گرفتند و حساسیت بالایی برای درگیری با این بیماری دارند.

حیدری‌مقدم در رابطه با تزریق واکسن برکت در استان، اظهار کرد: از سه هفته پیش تزریق واکسن برکت در استان آغاز شده و هرکسی بخواهد واکسن بزند می‌تواند واکسن برکت را انتخاب کند.

وی ادامه داد: هر واکسنی که در کشور وجود دارد می‌تواند موارد فوتی را کاهش بدهد و تا الان موارد فوتی به علت ابتلا به کروناویروس در میان افراد واکسینه شده نداریم.

 

انتهای خبر /ب