۷۷۶ هزارنفر از جمعیت استان زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی
۷۷۶ هزارنفر از جمعیت استان زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی

غرب ایران- ۴۵درصد از جمعیت استان همدان زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و ۷۰ درصد بیمه شدگان نیز از جامعه کارگری هستند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: سازمان تأمین اجتماعی جمعیت بزرگی از کشور را زیر پوشش خود دارد و هم اکنون بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش خدمات این سازمان هستند که بیش از ۷۰ درصد آن را جامعه کارگری تشکیل داده است.

شهناز حمزه لویی افزود: از جمعیت یک میلیون و ۷۷۶ هزار نفری استان همدان، ۷۷۶ هزار معادل ۴۵ درصد از جمعیت استان زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: تامین اجتماعی: کارفرمایانی که از سال ۹۸ لیست‌های بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی داده اند، در صورتی که تمامی بدهی را در ۱۲ تا ۳۶ قسط تقسیط کنند، جرائم آن‌ها بخشوده خواهد شد.

حمزه لویی با اشاره به وجود ۲۴۸ هزار بیمه شده اصلی و ۵۹ هزار خانواده مستمری‌بگیر و بازنشسته این سازمان، یادآور شد: با متناسب سازی حقوق بازنشستگان حقوق این قشر ۱.۵ برابر افزایش داشته که متناسب با سایر صندوق‌ها به فوریت انجام گرفته و احکام نیز صادر شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه ۲۴۰۰ نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که بخش قابل توجهی مربوط به افرادی است که به واسطه کرونا بیکار شدند؛ همچنین در بهمن سال گذشته ۶۰۱ میلیارد ریال بیمه بیکاری در استان همدان پرداخت شد.

حمزه لویی با اشاره به اینکه بیمه اجباری در سال گذشته یک درصد افزایش داشت، افزود: در سال گذشته بیمه اجباری به علت کرونا فقط یک درصد افزایش داشت، اما در بیمه اختیاری و مشاغل آزاد از ۲۶ هزار و ۹۵۵ بیمه شده به بیش از ۲۹ هزار بیمه شده رسیده است.

وی از بخشش جرائم بدهی کارفرمایان به این سازمان خبرداد و گفت: کارفرمایانی که از سال ۹۸ لیست‌های بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی داده اند، در صورتی که تمامی بدهی را در ۱۲ تا ۳۶ قسط تقسیط کنند، جرائم آن‌ها بخشوده خواهد شد.

انتهای خبر/ ب