۶۵ درصد مخازن آبی همدان پُر است
۶۵ درصد مخازن آبی همدان پُر است

غرب ایران - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه ۶۵ درصد مخازن آب استان همدان پر است، گفت: در حال حاضر ذخیره مخازن سدهای استان ۷۵.۶۹ میلیون مترمکعب است.

به گزارش غرب ایران ؛منصور ستوده اظهار کرد: میزان بارش در استان همدان در سال گذشته ۴۶۹ میلی‌متر بود که در سال‌جاری به ۲۸۰ میلی‌متر رسید و ۴۰ درصد کاهش داشت، همچنین میزان بارش در بلند مدت ۳۵۷ میلی‌متر است که در سال‌جاری کاهش ۲۲ درصدی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه از ۱۰۸ میلیون متر مکعب گنجایش مخازن سدهای استان بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: در حال حاضر حجم فعلی سد اکباتان ۱۷.۹۲ میلیون مترمکعب است که ۵۳ درصد از حجم مخزن را شامل می‌شود، همچنین هم اکنون حجم ورودی این سد۱۴.۹۶ میلیون متر مکعب است.

ستوده تصریح کرد: حجم فعلی سد آبشینه  ۳.۴۷ میلیون مترمکعب است که ۶۹ درصد از حجم مخزن این سد را شامل می‌شود، حجم فعلی سد شیرین‌سو نیز  ۲.۵ میلیون متر مکعب است که ۵۷ درصد از حجم مخزن این سد را تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان حجم فعلی سد نعمت‌آباد را ۱.۸ میلیون متر مکعب دانست و افزود: این میزان ۳۵ درصد از حجم مخزن سد است، علاوه بر این حجم فعلی سد شنجور ۹  میلیون‌متر مکعب است که ۱۷ درصد از حجم مخزن این سد را شامل می‌شود.

وی در ادامه درباره سد سرابی بیان کرد: در حال حاضرحجم فعلی این سد ۵.۵ میلیون متر مکعب است که ۶۰ درصد از حجم مخزن این سد را تشکیل می‌دهد، همچنین حجم فعلی سد کلان ۴۳.۶ میلیون متر مکعب است که ۹۷ درصد از حجم مخزن سد است.

انتهای پیام/ف