۵۴ زندانی  از زندان‌های استان همدان آزاد می‌شوند
۵۴ زندانی  از زندان‌های استان همدان آزاد می‌شوند

غرب ایران -مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت که ۵۴ زندانی جرائم غیرعمد تا پایان ماه مبارک رمضان از زندان‌های این استان آزاد و به آغوش خانواده باز می گردند.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ «یدالله روحانی منش» افزود: آزادی ۳۰ زندانی در ماه مبارک رمضان هدفگذاری شده بود که با توجه به افزایش کمک های مردم نوع دوست و تلاش ستاد دیه این رقم به ۵۴ نفر افزایش یافت.

وی اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۸ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند و در روزهای باقی مانده تا عید سعید فطر نیز با توجه به تکمیل پرونده بیشتر زندانیان، ۳۶ نفر دیگر  آزاد می شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: فضای معنوی ماه مبارک رمضان شوق شهروندان برای کمک به آزادی زندانیان در بند را افزایش داده و بسیاری از مردم نذورات خود را صرف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کردند.

 

روحانی منش بیان کرد: همچنین با توجه به فراهم نبودن برگزاری مجلس ترحیم یا دادن افطاری، شهروندان هزینه های پیش بینی شده برای این قبیل مراسم را صرف آزادی زندانیان در این استان کردند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان خاطرنشان کرد: ۱۱ نفر زندانی شامل ۱۰ مرد و یک زن در فروردین ماه امسال با پرداخت یک میلیارد و ۸۴۲ میلیون تومانی بدهی آزاد شدند.

روحانی منش یادآوری کرد: همچنین سال گذشته با حمایت و کمک خیران نیک اندیش ۳۰۴ زندانی جرائم غیرعمد استان، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند که این افراد شامل ۲۱۵ زندانی دارای محکومیت مالی، ۵۹ زندانی مهریه، ۲۰ زندانی ناتوان در پرداخت نفقه و ۱۰ زندانی دیه ناشی از حوادث بودند.

به مدیرکل زندان های استان همدان، هم اینک ۲۳۸ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان بسر می برند که آزادی آنها نیازمند پرداخت ۹۵ میلیارد تومان(بدهی) است.