۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی استان همدان ارسال شد
۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی استان همدان ارسال شد

غرب ایران- مدیرکل ارشاد اسلامی همدان از ارسال ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی استان همدان خبر دادوگفت:۲۶ اثر بخش اصلی و ۲۴ اثر بخش هنرجویی به دبیرخانه ارسال شده که هردو بخش توسط احمد بیگلریان، عباس شیخ بابایی و رسول کرمی داوری میشوند.

 

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران، احمدرضا احسانی در جمع اصحاب رسانه از ارسال ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: نخستین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی همدان راستای تقویت نمایشنامه‌نویسی، ترویج فرهنگ والای ایرانی اسلامی و شناسایی رشد و استعدادها در این حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره مهرماه امسال در دو بخش اصلی و هنرجویان منتشر شد، عنوان کرد: ۲۶ اثر بخش اصلی و ۲۴ اثر بخش هنرجویی به دبیرخانه ارسال شده که هر دو بخش توسط احمد بیگلریان، عباس شیخ بابایی و رسول کرمی داوری می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بیان کرد: این جشنواره پذیرای آن دسته از متون نمایشی بود که پیش از این به چاپ نرسیده، در هیچ جشنواره یا مسابقه نمایشنامه‌نویسی شرکت نکرده و همینطور به اجرای عموم در نیامده باشند.

وی با بیان اینکه ارزیابی آثار و تجلیل از برگزیدگان در هر بخش به صورت جداگانه انجام خواهد شد، افزود: بر اساس اعلام فراخوان موضوع نمایشنامه‌های این جشنواره آزاد است، اما پرداختن به مضامین ملی و مذهبی بهره‌گیری از دست‌مایه‌های فرهنگی بومی و ارزش‌های دفاع مقدس با استفاده صحیح از عناصر تشکیل دهنده درام در اولویت خواهند بود.

احسانی همچنین از اجرای ۵۵ عنوان نمایش در استان خبر داد و گفت: با وجود محدودیت‌ها و همه‌گیری بیماری کرونا، نه تنها هیچ برنامه فرهنگ و هنری در استان تعطیل نشد بلکه این اداره کل با برنامه‌ریزی و مدیریت شرایط، برنامه‌های مختلفی را در طول سال برگزار کرد.

وی اظهار داشت: توجه به ظرفیت فضای مجازی، فرصتی را برای فعالیت گروه‌های هنری از جمله هنرهای نمایشی فراهم کرد به همین دلیل نیز برگزاری جشنواره سراسری استندآپ کمدی در ۶ ماهه نخست سال و جشنواره سراسری تئاتر استان در آذرماه از برنامه‌های شاخصی بود که در بستر فضای مجازی برگزار شد و خوشبختانه با استقبال قابل توجهی همراه بود.

مدیرکل ارشاد همدان عنوان کرد: علاوه براین موارد ۳۴ نمایش نیز از آثار گروه‌های مختلف استان  از طریق صفحه اداره کل در اینستاگرام و آپارات به نمایش در آمد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۶ مورد تعزیه در ماه‌های محرم و صفر و ۱۵ مورد نیز اجرای نمایش خیابانی داشتیم، گفت: متأسفانه شیوع بیماری کرونا با محدودیت‌ و آسیب‌هایی بود، با این حال مجموعه این اداره کل در بخش‌های مختلف تلاش کرد تا بخشی از این آسیب‌ها را جبران کند.

انتهای پیام/خ