۴۳۷ شعبه اخذ رای در استان همدان
۴۳۷ شعبه اخذ رای در استان همدان

غرب ایران - مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۶۷ شعبه به شعب اخذ رای این استان برای انتخابات ۱۴۰۰ اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ محمدحسن میرزایی با بیان اینکه تعداد شعب با این افزایش به هزار و ۴۳۷ شعبه رسید افزود: شعب اخذ رای با هدف پیشگیری از تجمع و ازدحام افراد افزایش یافته است و در این راستا شعب شلوغ شناسایی و در این مناطق شعبه‌هایی افزوده شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، نرم افزار «انتخاب ایران» به منظور شناسایی شعب در دسترس و خلوت برای شهروندان تدارک دیده شده و در اختیار عموم مردم در سطح استان قرار می‌گیرد.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: برای هر شعبه اخذ رای شهر همدان به طور متوسط سه صندوق الکترونیکی در نظر گرفته شده است و در صورت نیاز امکان اضافه شدن آن به چهار صندوق هم وجود دارد.

محمدحسن میرزایی افزود: برای هر پنج شعبه برگزاری انتخابات مکانیزه یک کارشناس فنی پشتیبان در نظر گرفته شده است و برای مابقی شعب به ازای هر ۱۰ شعبه یک کارشناس فنی و پشتیبان لحاظ شده که آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.

وی تاکید کرد: دستگاه احراز هویت و صندوق‌های اخذ رای الکترونیکی مجهز به سیستم برق اضطراری بوده و در صورت قطعی برق تا ۲ ساعت بدون نیاز به برق کار می‌کند که این دستگاه‌ها قابلیت شارژ نیز دارند.

شایان ذکر است: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

 

انتهای خبر /ب