۲۹۰ میلیارد تومان مطالبات گندمکاران استان همدان پرداخت شد
۲۹۰ میلیارد تومان مطالبات گندمکاران استان همدان پرداخت شد

غرب ایران - مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت : تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان به کشاورزان استان برای خرید تضمینی گندم پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت : تا کنون بیش از ۱۱۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است و بهای گندم کشاورزان تا کنون به بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

مسعود بکایی با اشاره به پرداخت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در چهارمین پرداخت مطالبات خرید تضمینی گندم کشاورزان استان همدان افزود : از ابتدای خرید تضمینی گندم کشاورزان تاکنون طی چهار مرحله افزون بر دو هزار و ۹۰۴ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان همدان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مطالبات کشاورزانی که تا ۲۰ تیر اسناد تحویل گندم آن‌ها به بانک کشاورزی ارسال شده بود ، پرداخت شده است، اضافه کرد : سال گذشته مراکز خرید تضمینی سطح استان همدان ۴۴۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان گندمکار استان خریداری کردند که با توجه به کاهش تولید امسال گندم پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری گندم‌کاران ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تن از گندم مازاد خود را به مراکز خرید تحویل دهند.

بکایی  افزود : امسال ۵۲ مرکز خرید تضمینی گندم در سطح استان همدان فعالیت دارند که از این تعداد مراکز ، دو مرکز خرید به‌صورت دولتی ، یک مرکز مربوط به دانه‌های روغنی و مابقی مراکز مربوط به بخش خصوصی و مباشرین تعاونی روستایی هستند.

شایان ذکر است: امسال هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این استان به صورت آبی و ۳۳۳ هزار هکتار نیز به‌صورت دیم به کشت محصول گندم اختصاص دارد که بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال از این اراضی زیر کشت در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تن محصول گندم برداشت خواهد شد.

 

انتهای خبر / ب