۲۸۰ هزار ساعت خدمات عمومی و رایگان جایگزین مجازات زندان
۲۸۰ هزار ساعت خدمات عمومی و رایگان جایگزین مجازات زندان

غرب ایران - رییس کل دادگستری استان همدان گفت :حکم انجام ۲۸۰ هزار ساعت خدمات عمومی بجای مجازات حبس در این استان صادر شده است .

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ رییس کل دادگستری استان در نشست با نماینده ولی فقیه در استان همدان به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه ، از رسیدگی به بیش از ۷۴۹ هزار پرونده در دستگاه قضا و صفر شدن پرونده‌های وارده استان از سال گذشته خبر داد. 

عدالتخواه با اشاره به اجرای ۲ هزار و ۱۱۹ جلسه دادرسی به شیوه الکترونیکی افزود: افزایش ۴۴ شعبه دادرسی برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها از عمده اقدامات شاخص دستگاه قضا در استان همدان است.

 

در این نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان هم گفت: تشخیص وکشف حق، کاری بسیار دشوار است و با کم رنگ شدن اخلاق در جامعه کار مجریان اجرای قانون سختتر می‌شود.

حجت الاسلام والسلمین شعبانی موثقی افزود: ارزیابی‌ها و نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد رضایتمندی مردم از دستگاه قضا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

 

شایان ذکر است: هفتم تیر ۱۳۶۰ سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری به دست دشمنان وطن به شهادت رسیدند.
روزی است که در تاریخ ایران ماندگارایران اسلامی به پاس معمار اصلی قانون اساسی و اولین رییس قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قوه قضاییه ثبت شد.
در تقویم یکم تیرماه آغاز هفته قوه قضاییه است.

 

 انتهای خبر / ب