کاهش نرخ بیکاری به ۵.۶ درصد در استان همدان
کاهش نرخ بیکاری به ۵.۶ درصد در استان همدان

غرب ایران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی بر اساس اعلام مرکز آمار ایران بهار امسال در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ ظاهر پورمجاهد گفت: استان همدان با ۴۲ درصد اشتغال در بخش خدمات و گردشگری رتبه نخست کشور در نرخ مشارکت اقتصادی را در همین مدت کسب کرده است.

وی با اشاره بر استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری در محل اداره کل دارایی استان همدان افزود: پنجره واحد سرمایه گذاری به منظور تسریع در فرآیند جذب سرمایه گذاری و کاهش زمان رسیدگی به درخواست‌های سرمایه گذاری در حوزه ثبت شرکت‌ها و موسسات کمک شایانی خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان تصریح کرد: ۲۸ شاخص برای بهبود فضای کسب و کار تعریف شده که با توجه به سیمای اقتصادی استان، سال ۹۹ با ۲ پله صعود نسبت به قبل از آن، استان همدان از جایگاه ۱۰ به جایگاه ۱۲ صعود کرده است.

وی افزود: از سال ۹۸ تا کنون ۵۵ مورد از مقررات دست و پاگیر در استان همدان شناسایی و به هیات مقررات زدایی کشور ارسال شده است که رفع هشت مورد از آن‌ها مصوب و مابقی جزو وظایف استان شناخته شده است.

 

انتهای خبر / ب