پایان واکسیناسیون همدان تا آخر آبان ماه
پایان واکسیناسیون همدان تا آخر آبان ماه

غرب ایران - رئیس بسیج جامعه پزشکی همدان گفت: درصورتی که همچنان روزانه ۲۰ هزار دز واکسن در استان همدان تزریق شود تا پایان آبان ماه کل جمعیت استان همدان هر دو دوز واکسن را دریافت خواهند کرد.

به گزارش غرب ایران، حمید بهرامی‌خو اظهار کرد: با اجرای گام پنجم طرح شهید قاسم سلیمانی برای شتاب دادن به روند واکسیناسیون در استان روزانه بین ۱۶ هزار تا ۲۰ هزار دوز واکسن تزریق می‌شود.

وی گفت: در استان همدان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جامعه هدف بالای ۱۸ سال وجود دارد که تا کنون بیش از ۸۰۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است.
رئیس بسیج جامعه پزشکی همدان افزود: با ادامه این روند در صورتی که همچنان روزانه ۲۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق شود تا پایان آبان ماه کل جمعیت استان همدان هر دو دوز واکسن را دریافت خواهند کرد.
بهرامی‌خو در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی در قالب تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی در استان از آذرماه سال ۹۹ اجرا شد و در قالب این طرح در گام ابتدایی غربالگری و شناسایی بیماران صورت گرفت گفت: در گام بعدی تیم‌های حمایتی به بیماران و سالمندان خدمات نگه داری و حمایتی ارائه و اقلام موردنیاز آنها را تهیه و در اختیارشان قرار می‌دادند.
وی اظهار داشت: در گام سوم تیم‌های نظارتی با حضور در مراکز عمومی، دولتی، و مجموعه‌ها در مورد عدم رعایت پروتکل‌ها تذکرهای لازم را می‌دادند و در صورت نیاز با همکاری دستگاه‌های قضائی اقدامات لازم انجام می‌شد.
رئیس بسیج جامعه پزشکی همدان با تاکید بر اینکه در طرح شهید قاسم سلیمانی در برهه‌های مختلف و شکل‌های گوناگون داوطلبان و تیم‌های بسیجی و مردمی حضور داشتند گفت: در بحث حمایتی ۴۱۷ تیم با هزار و ۴ نفر عضو فعال بودند که در تأمین داروهای موردنیاز بیماران مبتلا، تأمین خدمات موردنیاز سالمندان در خانه، حمایت معیشتی، و.. به مردم استان خدمات ارائه می‌دادند.
انتهای پیام/خ
  • نویسنده : خبرنگار2