ویژگی‌های فرد مومن از نگاه امیرالمومنین علی (ع)
ویژگی‌های فرد مومن از نگاه امیرالمومنین علی (ع)

به گزارش غرب ایران آیت الله حبیب الله شعبانی با تشریح روایتی درباره ویژگی فردی، اقتصادی و اجتماعی یک فرد مومن از نگاه امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: حضرت علی (ع) در حدیثی درباره رفتارهای فردی یک فرد مومن می‌فرمایند مومن مجالست و همراهی با فقرا داشته و در رفاقت‌های خود با اهل صدق معاشرت می‌کند.

به گزارش غرب ایران آیت الله حبیب الله شعبانی با تشریح روایتی درباره ویژگی فردی، اقتصادی و اجتماعی یک فرد مومن از نگاه امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: حضرت علی (ع) در حدیثی درباره رفتارهای فردی یک فرد مومن می‌فرمایند مومن مجالست و همراهی با فقرا داشته و در رفاقت‌های خود با اهل صدق معاشرت می‌کند.

وی با بیان اینکه در ادامه این حدیث آمده است که مومن در زندگی اجتماعی خود مسئولیت پذیر بوده و نمی‌تواند نسبت به گرفتاری دیگران بی‌تفاوت باشد افزود: پدری کردن نسبت به ایتام و مرجع و گره گشای مشکلات مردم بودن از دیگر ویژگی‌هایی است که امیرالمومنین(ع) برای فرد مومن ذکر می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در همدان عنوان کرد: به فرموده حضرت علی (ع) فرد مومن در زندگی خود با نشاط است پس اگر در زندگی خود نشاط نداریم برای این است که ایمانمان ضعیف است؛ مگر می‌شود کسی با پروردگار عالم ارتباط داشته باشد اما نشاط نداشته باشد یا اینکه فرد عبوس و خشمگینی باشد؟

وی با اشاره به اینکه مومن در برابر شبهات، تهاجم‌ها و حرف‌های باطل محکم است مطرح کرد: در حدیث امام علی (ع) مومن کسی است که متین، منطقی و درست سخن می‌گوید و در دیگر مسائل اقتصادی زندگی خود میانه‌روی کرده و اهل اسراف و زیاده روی نیست.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در دعایی از صحیفه سجادیه می‌فرمایند من از اسراف  و یا فقر به خدا پناه می‌برم گفت: امیدوارم خدای متعال توفیق عمل به آموزه‌های دینی را به ما عنایت کند.

 

انتهای پیام/م م

  • نویسنده : خبرنگار1