هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه

غرب ایران - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از برگزاری هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه با هدف تقویت انگیزه و توان دانش‌آموزان هنرمند در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ علی سنجربیگی افزود: اسفند سال گذشته فراخوان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه منتشر شد که آخرین مهلت ارسال آثار و دریافت مستندات این جشنواره پایان تیرماه ۱۴۰۰ تعیین شده است.

 

وی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره پایان آبان امسال برگزار می‌شود، افزود: اول مرداد داوری این جشنواره آغاز و فیلم‌های برگزیده این دوره نیز در آبان‌ماه اکران می‌شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: این جشنواره در ۲ بخش اصلی و جانبی شامل داستان، مستند، علمی و آموزشی، نماهنگ، تیزر تبلیغاتی و وبلاگ و همچنین فیلم‌نامه و اقلام تبلیغاتی از قبیل پوستر، عکس و تیزر برگزار می‌شود.

 

سنجربیگی با بیان اینکه موضوع جشنواره آزاد است، گفت: موضوعاتی همانند نوجوانان آینده، حمل و نقل، سبک زندگی، عدالت، صدقه، فضای مجازی، احترام به بزرگ‌ترها، نظم و ترتیب، بهداشت، تغذیه سالم و کودکان کار از جمله محور‌های پیشنهادی برای حضور در جشنواره است.

 

وی درباره مقررات شرکت در این جشنواره نیز گفت: همه فیلم‌های ارسالی به دبیرخانه باید از یکم شهریور سال گذشته به بعد ساخته‌شده باشند و فیلم‌هایی که در جشنواره شرکت کرده باشند، از داوری حذف خواهند شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: داوری جشنواره در همه مقاطع تحصیلی به طور جداگانه انجام می‌شود و دانش آموزان برای اطلاع از مقررات عمومی و تخصصی برگزاری این جشنواره می‌توانند به آدرس @madresefilmfestival در شبکه اجتماعی و یا سایت جشنواره به نشانی www.madresefilmfestival.ir مراجعه کنند.

 

به گفته وی، تولیدات جشنواره باید متناسب با فرهنگ ملی و اسلامی، حضور مؤثر دانش‌آموزان برای ارتقای کیفیت تولیدات هنری، الگوسازی برای تمامی مجموعه‌های فعال هنری، شناخت و هدایت هنرمندان مستعد آینده کشور و پرورش استعداد‌ها توسط مجامع اصلی هنر باشد.

 

وی افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی از دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند به فعالیت‌های فیلم‌سازی و کمک به ترویج و ارتقاء سطح کیفی محصولات فرهنگی‌هنری و سینمایی در حوزه کودک و نوجوان از دیگر رویکرد‌های این جشنواره است.

 

انتهای خبر / ب