میزبانی پرافتخار همدان از حبیب حرم
میزبانی پرافتخار همدان از حبیب حرم

غرب ایران - مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان از برگزاری چهارمین جشنواره «حبیب حرم» در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ امیر ترکاشوند گفت: جشنواره دو سالانه «حبیب حرم» امسال نیز با میزبانی این سازمان و حضور پرشور هنرمندان سراسر کشور و جمعی از هنرمندان کشور‌های اسلامی محور مقاومت به شکل گسترده‌تر برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در رشته‌های هنر‌های تجسمی، نمایشی، شعر، ادبیات داستانی و عکس با محوریت سردار شهید «حاج حسین همدانی»، جبهه مقاومت، ایثار و شهادت، پدر و مادران و فرزندان شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج هنرمندان استان همدان تأکید کرد: این جشنواره با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج حسین همدانی و شهدای مدافع حرم است که تولیدات هنری با موضوعات محور مقاومت، فرهنگ ایثار و شهادت، استکبارستیزی و خانواده‌های شهدای مدافع حرم است.

ترکاشوند یکی دیگر از اهداف این جشنواره را شناسایی هنرمندان متعهد و معرفی آن‌ها به نسل‌های بعدی دانست و تصریح کرد: این جشنواره دو بخش ویژه دارد که یکی به نقش سازنده حاج حسین همدانی در کنار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره دارد و دیگری آثار مربوط به شهید شاخص بسیج هنرمندان کشور شهید بهروز مرادی در سال ۱۴۰۰ است تا آثار این شهید جمع‌آوری شود.

وی مهلت ارسال آثار را از سوم مرداد ۱۴۰۰ تا ۱۵ مهر ۱۴۰۰ دانست و با بیان اینکه جشنواره دهه دوم آبان ماه برگزار خواهد شد، افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سایت هفت هنر و یا به دبیرخانه جشنواره واقع در همدان مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا ارسال کنند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان تصریح کرد: پس از جمع‌آوری آثار، تولیدات هنری از طریق داوران ملی و استانی در دو بخش بازبینی و نهایی بررسی و نتایج اعلام می‌شود.

ترکاشوند با بیان اینکه در دوره قبل جشنواره ۱۵۶ اثر شرکت کرد افزود: در این دوره در برخی رشته‌ها به نفرات اول تا سوم و در برخی رشته‌ها علاوه بر آثار برگزیده از آثار شایسته تقدیر نیز تجلیل می‌شود.

 

انتهای خبر / ب