ممنوعیت تردد خودرو‌های غیربومی به سمت مرز‌های غربی
ممنوعیت تردد خودرو‌های غیربومی به سمت مرز‌های غربی

غرب ایران - رییس پلیس راه همدان گفت: تردد خودرو‌های غیربومی به سمت مرز‌های غربی ممنوع است

به  گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ سرهنگ رضا عزیزی افزود: با توجه به بسته بودن مبادی مرزی غرب کشور در ایام پیاده روی اربعین و تاکید بر عدم اعزام زایر از این مبادی به کشور عراق، انتشار برخی شایعات موجب افزایش حجم تردد خودرو‌های حامل زائر به سمت مرز‌های غربی کشور شده است . سرهنگ «رضا عزیزی» افزود: با توجه به بسته بودن مبادی مرزی غرب کشور در ایام پیاده روی اربعین و تاکید بر عدم اعزام زایر از این مبادی به کشور عراق، انتشار برخی شایعات موجب افزایش حجم تردد خودرو‌های حامل زائر به سمت مرز‌های غربی کشور شده است.

رییس پلیس راه همدان گفت:براساس ابلاغ ناجا، ممانعت از حرکت خودرو‌های غیربومی به سمت مرز‌های غربی کشور در دستور کار پلیس راه قرار گرفته است و عوامل این نیرو با استقرار در محور ارتباطی همدان به کرمانشاه (پاسگاه‌ها و گلوگاه شهید زارعی) از تردد خودرو‌های غیربومی به سمت غرب کشور جلوگیری می‌کنند.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰ دستگاه خودروی غیربومی از این محل بازگشت داده شده است، گفت: سه دستگاه اتوبوس، چند دستگاه مینی بوس و خودروی سواری شخصی (پلاک غیربومی) که بیشتر از استان تهران عازم غرب کشور بودند، متوقف و برگشت داده شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان نیز در همین ارتباط درخواست کرد که شهروندان از مراجعه به مرز‌های غربی برای سفر به کشور عراق در ایام اربعین خودداری کنند

«حسین بشری» افزود: بر اساس اطلاعیه‌های صادر شده، همه مرز‌های چهارگانه ایران با کشور عراق مسدود است و هیچ زائری به صورت زمینی نمی‌تواند برای مراسم اربعین به کشور عراق سفر کند.

وی با بیان اینکه زائران اربعین تنها از طریق مسیر هوایی می‌توانند به عراق سفر کنند و هیچ مجوزی برای سفر زمینی داده نمی‌شود، گفت: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده برای سفر به عراق و بسته بودن مرز‌ها از حرکت خودرو‌های حامل زایر به سمت مرز‌ها جلوگیری می‌شود.

شایان ذکر است: سهمیه استان همدان برای مراسم پیاده روی اربعین امام حسین (ع) در کشور عراق ۶۴۳ زائر تعیین شده که ۶۳۵ نفر برای این منظور در سامانه سماح نام نویسی کردند و برای ۵۵۰ نفر درخواست صدور ویزا صادر و برای ۵۰۰ زائر نیز بلیط هواپیما تهیه شده است.

 

انتهای خبر / ب