مسابقات منطقه‌ای میزبان ۶۷ دانش‌آموز همدانی
مسابقات منطقه‌ای میزبان ۶۷ دانش‌آموز همدانی

غرب ایران - رییس اداره قرآن و نماز اداره کل آموزش وپرورش استان همدان از راهیابی ۶۷ دانش‌آموز همدانی به سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت و نماز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ عباس تجری گفت: در سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآنی در سطح آموزشگاهی ۵۰ هزار دانش‌آموز شرکت کرده بودند که از این تعداد ۲۰ هزار دانش‌آموز به مرحله مسابقات منطقه‌ای راه یافتند.

وی افزود: پس از آن ، هزار نفر در مرحله استانی به رقابت پرداختند که از این تعداد ۳۳۷ نفر حائز رتبه برتر اول تا سوم شده و ۶۷ نفر به مسابقات سراسری راه یافتند.

رییس اداره قرآن و نماز اداره کل آموزش وپرورش استان همدان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۵ نفر از دانش آموزان استان همدان در مسابقات سراسری قرآن حایز رتبه شدند، تصریح کرد: این مسابقات سراسری امسال نیز در مردادماه به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

عباس تجری افزود: سی ونهمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه، مداحی، اذان، احکام، انشای نماز، تفسیر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات به صورت غیرحضوری و در بستر شبکه شاد برگزار شده و دانش آموزان فایل‌های صوتی خود را در قالب این شبکه به آموزش‌وپرورش ارسال خواهند کرد.

رییس اداره قرآن و نماز اداره کل آموزش وپرورش استان همدان گفت: این اداره کل در خرداد و تیر اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی در بستر شبکه شاد برای دانش آموزان خواهد کرد تا آمادگی لازم را برای حضور در مسابقات سراسری کسب کنند، امیدواریم در سال جدید نیز همچون سال‌های گذشته شاهد درخشش دانش آموزان همدانی در مسابقات سراسری قرآن و عترت باشیم.

انتهای خبر / ب