مرکز فوریت‌های سایبری در پلیس فتا همدان راه اندازی شد
مرکز فوریت‌های سایبری در پلیس فتا همدان راه اندازی شد

غرب ایران - رئیس پلیس فتا استان همدان از راه اندازی آزمایشی مرکز فوریت‌های سایبری با هدف بررسی جرائم اینترنتی و پیشگیری و مقابله با اینگونه جرایم در پلیس فتا استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ سرهنگ سرخوش نهاد افزود: این مرکز راه اندازی شده و با توجه به توسعه فناوری ها، راه اندازی این مرکز می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش جرائم سایبری داشته باشد.

وی اضافه کرد: در صورت بروز تخلف سایبری تنها افرادی که به اینترنت دسترسی و سواد رسانه‌ای دارند امکان پیگیری تخلف را داشتند حتی با این اوصاف با توجه به متصل شدن به مرکز رسیدگی به تخلف آن‌ها به روز بعد و از طریق پلیس فتای استان موکول می‌شد.

رییس پلیس فتا استان همدان با بیان اینکه این رویه موجب متضرر شدن مردم می‌شد، گفت: بر این اساس پلیس فتا راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری را در دستور کار قرار داد که با ایجاد این مرکز مردم می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز تخلفات حوزه فضای مجازی را به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش داده تا مورد پیگیری قرار گیرد.

سرهنگ سرخوش نهاد ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این مرکز و دسترسی آسان مردم به کارشناسان پلیس فتا، رسیدگی به تخلفات سایبری به صورت آنلاین و به لحظه صورت گرفته و از بروز تخلف‌هایی نظیر سوءاستفاده از کارت‌های بانکی و برداشت غیرقانونی از حساب شهروندان جلوگیری شود.

وی افزود : شهروندان می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس برقرار کرده و پس از برقرار شدن ارتباط، کد استان (۰۸۱) را وارد و به مرکز فوریت‌های سایبری همدان متصل شوند همچنین می‌توانند با شماره ۰۸۱۲۱۸۲۲۱۰۰ در ارتباط باشند و پاسخ سوالات خود در حوزه فضای مجازی و جرایم سایبری را از کارشناسان پلیس فتا استان دریافت و شکایات خود را پیگیری نمایند.

 

انتهای خبر /ب