مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان افتتاح و به بهره برداری رسید
مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان افتتاح و به بهره برداری رسید

غرب ایران - مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان همدان، امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و وبودجه کشور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مرکز جامع درمان سرطان در زمینی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع با پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز ۱۵۰ میلیارد تومان شامل تأمین ۵۰ درصد اعتبار آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی و نیمی دیگر توسط بنیاد فرشچیان از سال ۹۷ آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در مراسم بهره برداری از مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان همدان گفت : دیگر مراحل این مرکز با همکاری بنیاد خیریه فرشچیان در حال ساخت است و امروز مرحله نخست آن شامل پرتو درمانی و شیمی درمانی افتتاح شد که ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است.
این مرکز با ۲۵ هزار متر مربع زیر بنا در ۷ طبقه در حال ساخت است و تا پایان امسال به بهره برداری کامل می‌رسد.
مرکز جامع درمان سرطان یکی از طرح‌های ملی همدان به همت بنیاد فرشچیان کلید خورد و اکنون با تزریق اعتبارات دولتی در حال ساخت است. همدان از جمله استان‌های غرب کشور است که بیمارستان‌های آن علاوه بر درمان مردم این استان به بیماران سایر استان‌ها از جمله ، کرمانشاه ، لرستان ، مرکزی و ایلام نیز خدمت‌رسانی می‌کند.

گفتنی است: در سال‌های اخیر امکانات درمانی و متخصصان خوب در مراکز درمانی استان همدان افزایش یافت؛ اما با این حال در برخی زمینه‌ها از جمله خدمات‌رسانی به بیماران سرطانی نیز کمبود‌های محسوسی مشاهده می‌شد . یکی از دغدغه‌ها و مشکلات مردم استان همدان کمبود امکانات درمانی برای بیماران سرطانی بود و این کمبود‌ها موجب می شد تا بیماران سرطانی برای درمان خود مجبور به سفر به پایتخت کنند.

شایان ذکر است: پس از این نیاز به احداث «مرکز جامع درمان سرطان» با همکاری بنیاد فرشچیان در دستور کار قرار گرفت. در جریان سفر سال گذشته  رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همدان، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مرکز جامع درمان سرطان این شهر اختصاص یافت.

همچنین: در مراسم بهره برداری از مرکز جامع درمان سرطان همدان محمد باقر نوبخت گفت : تا پایان دولت ۸۰ میلیارد تومان دیگر برای طرح‌های درمانی استان همدان اختصاص خواهیم داد.

انتهای خبر / ب