فوت چهار بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته
فوت چهار بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته

غرب ایران - آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۳۰۶ نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه وضعیت جسمی ۲۹ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است، گفت: با فوت چهار بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۳۰۶ نفر  رسیده است.

محمد طاهری افزود: همچنین با شناسایی ۲۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۱۹ هزار و ۱۲۲ و بیماران سرپایی مثبت به ۴۷ هزار و ۷۹۸ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۱ مورد بود که ۱۳۴نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۲۹ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.

طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری (از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۸۶۲، بهار یک هزار و ۹، تویسرکان یک هزار و ۵۲، رزن ۸۰۲، درگزین ۲۹۴، فامنین ۳۲۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۶۷ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون سه هزار و ۵۲۴ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۳۸۸ نفر در نهاوند و هفت هزار و ۳۴۹ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان سه شهرستان ملایر، نهاوند و کبودراهنگ در وضعیت قرمز، شهرستان‌های همدان، تویسرکان، اسدآباد، درگزین و رزن در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فامنین و بهار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 

انتهای خبر / ب