فعالیت ۲۵۸ تشکل مردم‌نهاد استان همدان در حوزه دفاع مقدس
فعالیت ۲۵۸ تشکل مردم‌نهاد استان همدان در حوزه دفاع مقدس

غرب ایران: نماینده ولی‌فقیه در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان از فعالیت 258 تشکل مردم‌نهاد استان همدان در حوزه دفاع مقدس خبر داد.

حجت‌الاسلام سید محمدتقی حسینی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، با تأکید بر اینکه خانواده معظم شهدا سرمایه‌های معنوی کشور و انقلاب هستند و همواره برای همگان قابل‌احترام بوده و هستند، گفت: یکی از وظایف ما به‌عنوان متولیان فرهنگ ایثار و شهادت دیدار و دلجویی و تکریم این عزیزان است.
وی با بیان اینکه ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌هایی ارزشمند در اختیار ماست تا بتوانیم آن را به‌درستی در اختیار جوانان و نسل آینده بگذاریم، گفت: امروز ماندگار شدن ارزش‌ها در جامعه نیازمند مردمی‌شدن است چراکه ارزش‌ها به‌واسطه گستردگی آنها در سیستم‌ها نمی‌گنجند.
نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵۸ تشکل مردم‌نهاد در سطح استان همدان در حوزه دفاع مقدس فعالیت دارند که بخشی از این سازمان‌های مردم‌نهاد بر اساس مجوز فعالیت وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کنند.
وی اظهار کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از این ظرفیت در اداره کل ورزش و جوانان بتوانیم بخش قابل‌توجهی از تشکل‌های فعال استان در این زمینه را سازماندهی کنیم.

فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هویت سازی کرده است

در ادامه این نشست نیز محمد برخوردار، اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های ما الگوسازی و هویت‌سازی در جامعه با بهره‌گیری از چهره‌های شاخص برای نسل جوان است.
وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در دو مقوله ورزش و جوانان دارای افراد برتر است که باید برای معرفی آنها به نسل جوان تلاش کرد، گفت: جوانان سرمایه‌های اصلی کشور هستند که باید با برنامه‌ریزی صحیح نسبت به هویت‌سازی برای این عزیزان در حوزه‌های مختلف وارد عمل شویم.
مسئول ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، تصریح کرد: امروز جبهه استکبار به دنبال منحرف کردن جوانان از مسیر انقلاب است تا با شگردهای خود جامعه و جوانان را به گمراهی و نهایتاً به پوچی برساند.
وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان یکی از ارکان مهم استان در راستای اهداف بنیاد حفظ آثار است، گفت: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری دفاع مقدس گنجینه‌ای است که باید از آن در تربیت نسل جوان استفاده شود.
برخوردار، افزود: امروز شاهد هستیم که جوانان ما با روحیه ایثار و شهادت متأثر از دفاع مقدس در جبهه‌های مبارزه با دشمنان حریم اهل‌بیت و کرونا خوش می‌درخشند و نشان می‌دهد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هویت‌سازی کرده است.

تدوین ۱۲ نسخه کتاب مکتوب وگویا ازشهدای ورزشکار همدان

وی با شاره به اینکه امروز بخش از مشکلات جامعه به این دلیل است که نتوانسته‌ایم با نسل جوان جامعه ارتباط برقرار کنیم، گفت: خوشبختانه امروز با تعاملات موجود با اداره کل ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌ها اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده اما همچنان باید در تلاش باشیم چراکه استان همدان چهره‌های شاخص متعددی چون شهید شمسی‌پور، شهید کرمی و غیره دارد.
مسئول ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به چاپ و تولید ۱۲ نسخه کتاب مکتوب و گویا از شهدای ورزشکار استان همدان بر اساس تفاهم‌نامه سال ۹۸، گفت: امسال نیز این آمادگی وجود دارد تا در حوزه‌های جمع‌آوری خاطرات شهدای ورزشکار، تولید کتاب‌های گویا و مکتوب ورود کنیم.