عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان همدان
عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان همدان

غرب ایران - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان در روزهای اول، دوم و سوم آبان اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ، «عاطفه زارعی» اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم جلوگیری از تجمع، متقاضیان برای عضویت در کتابخانه ها در روزهای یاد شده عدد یک را به سرشماره  ۵۰۰۰۲۹۲۹ به صورت پیامک ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: پس از پایان مهلت کد تخفیف معتبر تا پایان آبان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت و سپس می‌توانند در روزهای آینده با مراجعه به کتابخانه مورد نظر خود و ارائه کد عضو کتابخانه عمومی شوند.

زارعی با بیان اینکه در حال حاضر خدمات کتابخانه‌های عمومی تنها محدود به امانت کتاب و سالن مطالعه نیست ادامه داد: دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی نورمگز و مگاپیپر، دسترسی به نشریات، ویژه برنامه‌های کتابخوانی، نقد کتاب و دوره‌های آموزشی از جمله خدمات ارائه شده در کتابخانه‌های عمومی است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد کتابخانه‌های عمومی به وای فای رایگان مجهز شدند و ما بقی نیز به زودی این خدمت را ارائه می‌دهند خاطرنشان کرد: اعضا با حضور در محل کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از اینترنت به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: همچنین اعضای کتابخانه‌های عمومی تا دوم آبان ماه فرصت دارند کتاب‌های امانی خود که مشمول جریمه دیرکرد شده را با صد درصد تخفیف به کتابخانه بازگردانند.

استان همدان دارای ۱۱۶ کتابخانه با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار عضو است.

انتهای پیام/ف