ساعت ۱۸ امروز آغاز ممنوعیت تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی
ساعت ۱۸ امروز آغاز ممنوعیت تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی

غرب ایران - نیروی انتظامی اعلام کرد: همه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را همچون روال گذشته برای ریشه کنی ویروس کرونا اجرایی خواهد کرد و علاوه بر جرایمی که در دستور العمل وجود دارد در هر کجا که با سفر‌ها در جاده‌ها مواجه شود خودرو‌های شخصی را اعمال قانون خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ در اطلاعیه نیروی انتظامی آمده است: با ورود به موج پنجم کرونا و وضعیت قرمز و نارنجی بسیاری از شهر‌ها و همچنین بنابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از مردم عزیز و فهیم ایران اسلامی تقاضا داریم که در ایام پیش رو از هرگونه سفر غیرضروری پرهیز کنند.

برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۸ تیرتا دوشنبه ۴ مرداد، هرگونه تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و از تردد خودرو‌ها با پلاکی غیربومی به استان‌های تهران و البرز جلوگیری بعمل خواهد آمد و خروج هرگونه خودرو نیز از این دو استان ممنوع می‌باشد.

از این رو علاوه بر جرایمی که در دستورالعمل وجود دارد (جریمه یک میلیون تومانی برای ورود به شهر‌های قرمز و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای ورود به شهر‌های نارنجی و زرد) در هر کجا که با سفر‌ها در جاده‌ها مواجه شویم، اعمال قانون خواهد شد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مردم فهیم در اجرای طرح‌های محدودیت‌های تردد (بین شهری و داخل شهری) تقاضا دارد که در این ایام نیز به مقررات ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیش از گذشته توجه و از هرگونه سفر پرهیز کنند تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شکست زنجیره انتقال و شیوع ویروس منحوس کرونا باشیم.

ان شاءالله با اعلام برخی تذکرات و برای کمک کردن به کاهش فشار سنگینی که این روز‌ها مدافعان سلامت متحمل می‌شوند، هیچگونه سفری انجام نخواهد شد.

 

انتهای خبر / ب