تغییر الگوی مصرف یکی از راه‌های عبور از بحران آب محسوب می شود
تغییر الگوی مصرف یکی از راه‌های عبور از بحران آب محسوب می شود

غرب ایران - کشاورزانی که چاه کشاورزی خود را جهت استفاده برای آب شرب به شرکت آب و فاضلاب اجاره دهند از طرف شرکت آب منطقه‌ای تسهیلات تشویقی دریافت خواهند نمود.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: با توجه به بروز خشکسالی و کمبود منابع آب سطحی و زیرزمینی در سالجاری و به منظور تامین کوتاه مدت آب شرب باید به سمت شناسایی چاه‌های کشاورزی که امکان استفاده آن برای شرب است رفت و آن‌ها را از کشاورزان اجاره کرد تا در موقع بحران بتوان از آن‌ها بهره برد.

منصورستوده افزود: تغییر الگوی مصرف آب یکی از راه‌هایی است که می‌تواند عبور از بحران آب را تسهیل کند بر همین اساس باید با فرهنگسازی به سمت و سویی حرکت کرد که صرفه‌جویی از سوی تک تک افراد جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن در خواست مجدد از همشهریان در خصوص صرفه جویی و مصرف بهینه آب شرب، گفت: قطعا با همکاری مردم می‌توان بر مشکلات ناشی از کمبود آب چیره شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: مدیران بخش دولتی در زمینه اصلاح الگوی کشت کشاورزی، توسعه روش‌های نوین آبیاری و بخصوص قطره‌ای اصلاح شبکه‌های انتقال و توزیع آب شرب ونیز استفاده حداکثری از ظرفیت منابع آبی موجود تلاش کنند.

 

انتهای خبر/ ب