تشکیل دولت کارآمد و مقتدر خواسته مردم از رئیس جمهور منتخب
تشکیل دولت کارآمد و مقتدر خواسته مردم از رئیس جمهور منتخب

غرب ایران - امام جمعه موقت همدان : انتظار جدی مردم از رییس جمهوری منتخب برای به حداقل رساندن مشکلات، تشکیل دولتی کارآمد، متعهد، تلاشگر، باتقوا و عدالت محور است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ حجت الاسلام فاضلیان در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه اظهار داشت: رئیس‌جمهوری منتخب باید با تشکیل دولت کارآمد و مقتدر در دهه پنجم انقلاب اسلامی برای شکوفایی و پیشرفت مردم و کشور اهتمام و تلاش جدی داشته باشد.

وی از همه مردم که نقش سازنده ای در برگزاری این انتخابات پرشور و باشکوه داشتند قدردانی کرد.

وی گفت : دشمنان به خوبی از توان و قدرت نظامی و دفاعی ایران مطلع هستند و می دانندکه نمی توانند نقشه هایشان را اجرا کنند.

خطیب جمعه موقت همدان همچنین به فرا رسیدن اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) اشاره کرد وافزود: ساده بودن این ازدواج باید الگویی برای ازدواج در جامعه ما باشد
وی با اشاره به آخر ذیقعده سالروز شهادت امام محمدتقی ع گفت مهمترین وظیفه شیعیان در قبال امامت و پیشوایان دینی شناخت و معرفت بمقام و جایگاه بلند امامت و ولایت حضرات معصومین (ع) و پیروی و اطاعت از دستوراتشان است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم استفاده بهینه انرژی در جامعه تأکید کرد: برای کاهش مشکل قطعی برق در کشور باید صرفه جویی را مد نظر قرار داد ضمن اینکه دوری از اسراف از دستورات دین مبین اسلام است.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه اماکن تجاری و ادارات نیز باید همراه با مردم فرهنگ صرفه‌جویی و استفاده بهینه از انرژی را در دستور کار خود قرار دهند خواستار توجه به این مهم شد.

 

انتهای خبر /ب