بیش ۲ هزار واحد مسکن ویژه محرومان به بهره برداری رسید
بیش ۲ هزار واحد مسکن ویژه محرومان به بهره برداری رسید

غرب ایران - دو هزار و هفتصدمین مسکن ویژه محرومان، امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری رسید و تحویل مالکان شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛نوبخت در سفر یک روزه خود به همدان با حضور در روستای خلیل کرد شهرستان بهار ، ۲ هزار و هفتصدمین  مسکن محرومین را نیز تحویل صاحبانشان داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر شهریور سال پیش به استان همدان تعهد کرده بود که ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان ساخته شود که پس از وصول بیش از ۳۰۰۰ درخواست و تقاضا برای مسکن سهم استان همدان ، این سهمیه به بیش از ۳ هزار واحد افزایش یافت که امروز  دو هزار و هفتصدمین واحد آن مورد استفاده رسمی صاحبانشان قرار گرفت.
 مدیر کل بنیاد مسکن استان همدان در این آیین گفت : برای ساخت این واحد‌های مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت، وهزینه‌های نقشه برداری وخدمات فنی مهندسی رایگان انجام شده است.
 مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور هم گفت : تاکنون از ۱۱۵ هزار مسکن محرومین که در کشور مقرر شده بود ساخته شود، ۶۷ هزار واحد به اتمام رسیده است و دیگر واحد‌های مسکونی نیز در سراسر کشور تا آغاز فصل سرما تحویل صاحبانشان می شود.
گفتنی است: طرح مسکن محرومان براساس تفاهم نامه بین استانداری ، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه اجرایی شد.
همچنین شایان ذکر است: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ ، استان همدان ، بیش از ۱۶۵ هزار واحد مسکن روستایی دارد که در این واحد‌ها بیش از ۱۹۹ هزار خانوار زندگی می‌کنند.
انتهای خبر /ب