برگزاری انتخابات الکترونیک در استان همدان
برگزاری انتخابات الکترونیک در استان همدان

دبیر ستاد انتخابات استان همدان از برگزاری انتخابات تمام‌ الکترونیک شورای اسلامی در شهر همدان خبر داد.

ابوالقاسم الماسی گفت: برگزاری انتخابات شورای شهر در ۱۵ شهر این استان الکترونیکی برگزار میشود که یکی از آن‌ها شهر همدان است.

وی با بیان اینکه اخذ رای از طریق دستگاه انجام می‌شود ادامه داد: در اخذ رای الکترونیکی که قرار است تنها برای انتخابات شورای شهر استفاده شود، ابتدا کد فرد شماره‌گیری می‌شود و پس از ظاهر شدن نام و تصویر فرد و تایید او، لیست تکمیل می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه انتخابات الکترونیکی یک دوره در برخی شهر‌ها اجرا شده است بیان کرد: آموزش آرای الکترونیکی به کاربر‌ها انجام می‌شود، اما از طریق صدا و سیما نیز مردم از آموزش کافی برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه تامین زیر ساخت‌های الکترونیکی شدن انتخابات برای ۱۵ مرکز استان هم تهیه شده است؛ خاطرنشان کرد: وزارت کشور بر اساس میزان دستگاه‌هایی که برای هر استان موجود است، این شیوه را اجرا می‌کند.

الماسی با تاکید بر اینکه سرعت و دقت رای‌گیری الکترونیکی بالاست افزود: در انتخابات الکترونیکی تخلف احتمالی کمتر است و شمارش نیز سریع‌تر انجام می‌شود. وی  با بیان اینکه تایید صلاحیت داوطلبان شورای شهر امروز به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود، تصریح کرد: فرمانداری‌ها نیز اسامی را به داوطلبان ابلاغ می‌کنند تا در صورت رد صلاحیت بتوانند اعتراض کنند.

رئیس شورای نظارت بر انتخابات شورا‌های کشورامروز گفت: با توجه به شرایط کرونا ثبت نام انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد وهمچنین رای گیری انتخابات هم در ۲۴ استان کشور، به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
انتهای خبر/ N.B