برنامه ریزی افزایش هشت درصدی تعداد شعب اخذ رای در استان همدان
برنامه ریزی افزایش هشت درصدی تعداد شعب اخذ رای در استان همدان

تعداد شعب پیش بینی شده برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان همدان هشت درصد افزایش یافته است.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: هزار و ۳۷۰ شعبه برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی شده بود که در این دوره وزارت کشور با پیشنهاد هیات اجرایی مبنی بر افزایش ۱۱۰ شعبه و رسیدن آن به هزار و ۴۸۰ شعبه موافقت کرد.

ابوالقاسم الماسی افزود: تعیین تعداد قطعی و محل‌های پیش بینی شده برای شعب اخذ رای بر عهده هیات اجرایی است که در این دوره هیات اجرایی ریاست جمهوری این تکلیف را بر عهده گرفته است و این هیات نیز از ۲۱ اردیبهشت فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی تصریح کرد: پس از آغاز فرایند نام نویسی داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر هزار و ۱۴۸ نفر ثبت نام کردند که طبق بررسی‌های صورت گرفته همه شهر‌ها به حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات رسیده اند.

ابوالقاسم الماسی با بیان اینکه آمار ثبت نام داوطلبان نسبت به دوره پنجم، ۲۵ نفر معادل ۲ درصد کاهش داشته است افزود: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر ۴.۳ درصد معادل ۵۳ نفر رد صلاحیت شدند و هم اینک بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات نظارت شهرستان‌ها در جریان است.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: وضعیت صلاحیت داوطبان امروز در اختیار فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد تا روز سه شنبه به داوطلبان اطلاع رسانی می‌شود و افراد رد صلاحیت شده برای تسلیم شکایت خود به هیات‌های نظارت استان چهار روز فرصت دارند.
انتهای خبر/N.B