افزایش ۳۴ درصدی میزان مصرف برق در همدان
افزایش ۳۴ درصدی میزان مصرف برق در همدان

غرب ایران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: پیک(اوج) مصرف برق در فروردین ۱۴۰۰ استان با توجه به کاهش بارش نزولات آسمانی نزدیک به ۳۴.۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛ «شیرزاد جمشیدی» اظهار داشت: با توجه به کاهش ۲۵ درصدی بارش‌ها و افزایش ۳.۱ درجه‌ای دمای هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، امسال تابستان سختی  را پیش رو داریم.

وی افزود: پیک مصرف برق در فروردین استان با توجه به کاهش بارندگی‌ها ۳۴.۲ درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته و این موضوع کار را ما را برای چند ماهی که پیش رو داریم سخت خواهد کرد.

جمشیدی عنوان کرد: انتظار داریم مشترکان خانگی نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش مصرف را داشته باشند تا کسری تامین برق در تابستان برطرف شود.

وی با اشاره به ۲۰۱ کیلووات کاهش دیماند (میزان مصرف برق در هر لحظه) در حوزه روشنایی بین شهری، تصریح کرد: برای کاهش و تعدیل خاموشی معابر، پارک‌ها و میادین شهرداری‌ها همکاری خوبی داشتند و ۳۶۰ کیلووات کاهش دیماند داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از جمع‌آوری ۷۰۰ دستگاه ماینر در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۶ دستگاه رمز ارز دیجیتال از ابتدای امسال نیز جمع آوری شده که تعدادی هم امروز و دیروز کشف و ضبط  شدند.

وی با اشاره به نقش رمزارزها در افزایش مصرف برق افزود: با توجه به اینکه رمزارزها در حال محاسبات شبانه روزی هستند افزایش مصرف را به دنبال دارند و می‌توانند نزدیک به پنج برابر مشترک خانگی برق مصرف کنند.

جمشیدی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ انشعاب غیرمجاز در سال گذشته در استان جمع‌آوری شد، اظهار داشت: ۱۸۰ انشعاب غیرمجاز نیز از ابتدای امسال جمع شدند که در مراحل اداری هستند تا تبدیل به انشعاب مجاز شوند.

وی گفت: ۱۸ هزار مورد اتصالات سست در سال ۱۳۹۹ اصلاح شد و در سال جدید نیز این روند به شیوه قابل توجهی در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: ۲ نیروگاه خورشیدی هر کدام با ظرفیت یک مگاوات و در جمع ۲ مگاوات، امسال وارد مدار شبکه توزیع نیروی برق می شود تا ظرفیت تولید نیروگاه‌های استان در حوزه مقیاس کوچک و خورشیدی به ۷۴ مگاوات برسد.

وی با بیان اینکه به زودی به ۷۵ عشایر نیروگاه خورشیدی قابل حمل تقدیم می شود، اظهار داشت: به دنبال این هستیم ۴۰۰ مورد نیروگاه خورشیدی قابل حمل دیگر نیز تحویل عشایر بدهیم.

جمشیدی با اشاره به کاهش سرقت کابل‌های نیروی برق و دستگیری سارقین با کمک دستگاه‌های مربوطه از بازگشت بخش عمده ای از اموال به انبار شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد.

وی با اشاره به همکاری کشاورزان در طرح کاهش مصرف برق بیان کرد: در مجموع هفت هزار و ۱۷۹ مشترک با قدرت ۱۱۱ مگاوات برق در برنامه‌های پاسخگویی بار در حوزه مشترکین کشاورزی شرکت کردند.

انتهای پیام/ف