افزایش ۳۰ درصدی تولید برق نیروگاه مفتح
افزایش ۳۰ درصدی تولید برق نیروگاه مفتح

غرب ایران - مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان از افزایش ۳۰ درصدی تولید این نیروگاه در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ عبدالمجید دیناروند، گفت: سه ماهه نخست امسال رکورد تولید برق نیروگاه شهید مفتح از ابتدای راه اندازی و با وجود ۲۸ سال استهلاک ناشی از کارکرد شکسته شد.

وی  با اشاره به اینکه آب مورد نیاز نیروگاه شهید مفتح از سال ۹۵ تا کنون از پساب تصفیه شده شهر همدان تأمین می‌شود، افزود: در حال حاضر یک هزار و ۷۰۰ متر مکعب در ساعت پساب وارد نیروگاه می‌شود.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح  با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد نیاز نیروگاه به آب از طریق پساب همدان تأمین می‌شود و کمتر از ۱۰ درصد نیز از منابع زیر زمینی برای آب شرب و مصارف عمومی استفاده می‌شود، تصریح کرد: نیروگاه شهید مفتح از ابتدای راه اندازی تا سال ۹۵ تنها دو درصد از منابع آب‌های زیرزمینی را برداشت کرده است.
دیناروند با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون سهمیه سوخت گاز به نیروگاه اختصاص یافته است، گفت: با کاشت ۱۰۰ هزار درخت و گسترش فضای سبز در نیروگاه شهید مفتح، و نیز کشت گل محمدی و پرورش انواع گل‌های زینتی، ۱۰ درصد به فضای سبز نیروگاه‌های کشور اضافه شده است.
انتهای خبر /ب