افزایش کرایه‌ تاکسی همدان
افزایش کرایه‌ تاکسی همدان

غرب ایران - معاونت سازمان تاکسیرانی شهرداری همدان از افزایش کرایه‌ تاکسی در همدان خبر داد و گفت: در صورت مشاهده افزایش خودسرانه کرایه با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ میلاد کریمی از ابلاغ افزایش کرایه‌های تاکسی در همدان طی روزهای آینده خبر داد و اظهار کرد: میزان افزایش کرایه‌ها به تصویب فرمانداری و کمیته انطباق رسیده و با تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت، از طریق کارگروه تنظیم بازار ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه تصویب افزایش ۱۰ درصدی کرایه‌های تاکسی در همدان گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و کاهش یکی از سرنشینان صندلی عقب خودرو در رعایت فاصله فیزیکی، ۱۰ درصد افزایش کرایه به منظور جبران هزینه رانندگان تصویب شده است.

مدیر معاونت سازمان تاکسیرانی شهرداری همدان در پاسخ به اظهارات برخی از شهروندان که گلایه کرده بودند کرایه‌ها ۵۰ درصد افزایش داشته و از طرفی فعلا تصویب نشده اما برخی از رانندگان اعمال کرده‌اند گفت: امسال ۳۰ درصد کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند و ۱۰ درصد افزایش نیز به دلیل شرایط کرونا خواهد بود اما هنوز ابلاغ و اعمال نشده است.

وی با تاکید به اینکه اگر تاکسی‌داران قبل از اینکه ما به آنها ابلاغ کنیم کرایه‌ها را افزایش دهند مرتکب تخلف شده‌اند افزود: با اطلاع‌رسانی شهروندان قطعا با این رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

کریمی یادآور شد: افراد می‌توانند با سامانه ۱۳۷ متخلفان را به ما اطلاع دهند تا برخورد لازم صورت گیرد هرچند در برخی شهرها طی این هفته افزایش کرایه اعلام شده اما در شهر همدان هنوز رسما ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/ف