افزایش تعداد تخت‌های دیالیز استان همدان
افزایش تعداد تخت‌های دیالیز استان همدان

غرب ایران - شمار تخت‌های دیالیز استان همدان با بهره برداری از ۲ بخش در مجموعه درمانی در همدان و فامنین به ۱۳۱ تخت افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: هفت دستگاه دیالیز در بیمارستان آتیه شهر همدان و ۶ دستگاه دیالیز در بیمارستان فامنین نصب و راه اندازی شد.

ابوالفتح میرزایی افزود: با نصب این دستگاه‌ها مشکل تردد بسیاری از بیماران به مرکز استان برای انجام دیالیز رفع شده، همچنین برخی از افراد که مجبور به مراجعه به مرکز درمانی در شیفت شب بودند نیز به علت کاهش آمار مراجعه کنندگان می‌توانند در نوبت صبح یا بعدازظهر نسبت به دیالیز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تنها شهرستان درگزین فاقد تخت و دستگاه دیالیز است تصریح کرد: شهرستان‌های همدان، ملایر، تویسرکان و نهاوند به ترتیب بیشترین میزان تخت‌های دیالیزی استان همدان را در اختیار دارند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: ۶۰۵ بیمار دیالیزی در این استان وجود دارد که از این تعداد ۱۳ نفر دیالیز «صفاقی» بوده و در خانه اقدام به دیالیز می‌کنند.

ابوالفتح میرزایی افزود: مردم خیر و نیک اندیش استان همدان می‌توانند از طریق کد دستوری #۱۸۸۱*۷۸۰* یا شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۸۱۹۹۵۰۹۱۸۰ بانک ملی به نام انجمن حمایت از بیماران کلیوی این مجموعه را در تامین نیاز درمانی بیماران کمک کنند.

 

انتهای خبر /ب