افتتاح نخستین نمایشگاه کسب و کار خرد خانگی در همدان
افتتاح نخستین نمایشگاه کسب و کار خرد خانگی در همدان

غرب ایران -رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: نخستین نمایشگاه معرفی کسب و کارهای خرد خانگی در همدان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛روح‌الله وجدی هویدا با اشاره به افتتاح نمایشگاه کسب و کارهای خرد خانگی اظهار داشت: با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی برای نخستین بار در همدان به همت شهرداری نمایشگاه معرفی کسب و کارهای خرد و خانگی افتتاح شد.

وی افزود: این نمایشگاه با رویکرد فرهنگی و اجتماعی از تا پایان تیر ماه در بلوار ارم محوطه تالار قرآن دایر خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه حمایت از کسب و کار از اهداف اصلی ما بوده است، گفت: ایجاد فرهنگسرای و کسب و کار در کشور برای نخستین بار و برپایی نمایشگاه‌های مختلف به جهت رشد کسب و کار در شهر همدان بوده است.

وجدی هویدا خاطرنشان کرد: در فرهنگسرای ولایت کارگاه‌های تخصصی مهارت آموزی برپا می‌شود که از جمله می‌توان به استارت‌آپ ها، کلینیک کسب و کار، تسهیلگری حوزه اشتغال با مشارکت سازمان فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگسرای کسب و کار ولایت برای نخستین بار در کشور پیرو شعار سال گذشته در زمینه رونق تولید ایجاد شد، گفت: خوشه‌های اشتغال در فرهنگسرای کسب و کار موضوعی مهم است همچنین صفر تا ۱۰۰ مهارت آموزی را در اختیار کسانی که دنبال کسب و کار هستند قرار می‌دهیم تا بتوانیم با اتصال این فرهنگسرا به همیاران محلات خانواده‌های بی بضاعت، بد سرپرست و بی سرپرست را توانمند کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: فرهنگسرای کسب و کار ولایت در راستای حمایت از کسب و کار خانگی نمایشگاه‌های محلی را تشکیل می‌دهد.

گفتنی است؛ نخستین نمایشگاه معرفی کسب و کارهای خانگی با حضور شهردار همدان افتتاح شد، همچنین نگاه این نمایشگاه علاوه بر توجه به کسب و کار، فرهنگی و اجتماعی نیز است.

انتهای پیام/ف