اضافه شدن تالار قرآن با ظرفیت ۲ هزار نفر به مجموعه واکسیناسیون
اضافه شدن تالار قرآن با ظرفیت ۲ هزار نفر به مجموعه واکسیناسیون

غرب ایران - رئیس مرکز بهداشت همدان از واکسیناسیون ۷۰ درصد جامعه هدف بالای ۶۰ سال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ محمد خیراندیش در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان گفت: تاکنون ۷۰ درصد از جامعه هدف بالای ۶۰ سال در شهرستان همدان واکسینه شده اند که این تعداد ۱۴ درصد جمعیت شهری و ۸ درصد جمعیت روستایی را شامل می‌شود و تا پایان این هفته واکسیناسیون جمعیت روستایی تکمیل می‌شود.

وی افزود: تالار قرآن هم از فردا با ظرفیت ۲ هزار نفر به مجموعه واکسیناسیون شهر همدان اضافه خواهد شد.

فرماندار همدان تأکید کرد: شهرستان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و متاسفانه شاهد عادی انگاری شرایط و رعایت نکردن موارد بهداشتی از سوی مردم و افزایش موارد ابتلا به کرونا در شهرستان هستیم.

وی تصریح کرد: بی تفاوتی برخی مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نباید موجب به خطر افتادن سلامت دیگر افراد جامعه شود.

فرماندار شهرستان همدان تصریح کرد: شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در حال افزایش است که لازم است همه دستگاه‌ها پای کار باشند تا بتوانیم این شرایط بحرانی را کنترل و مدیریت کنیم.

محمدی افزود: مغازه داران باید بیرون از مغازه به مشتری سرویس ارائه دهند و بازرسان در صورت مشاهده تخلف باید با متخلفان به شدت برخورد کنند و در صورت نیاز متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شوند.

وی گفت: برگزاری مراسم جمعی در برخی از تالار‌ها و باغ رستوران‌های شهرستان خارج از ضوابط بهداشتی کرونا است که باید از تجمع زیاد جلوگیری شود و در صورت مشاهده تجمع برخورد قانونی می‌شود.

فرماندار همدان با بیان اینکه سالن‌های ورزشی به طور کل تعطیل هستند اضافه کرد: حضور غیر مجاز مسافران شهر‌های قرمز در شرایط غیر عادی کرونا سلامت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد که برای ما بسیار نگران کننده است و باید نیروی انتظامی جدی‌تر وارد کار شود.

 

انتهای خبر /ب