اشتغالزایی بیش از ۶ هزار مددجو در همدان
اشتغالزایی بیش از ۶ هزار مددجو در همدان

غرب ایران - مدیرکل مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان همدان استان همدان از ایجاد ۶ هزار و ۸۳ فرصت شغلی پارسال برای مددجویان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ پیمان ترکمانه بابیان اینکه اشتغال‌زایی و کمک به خودکفایی از اولویت‌های این نهاد است، گفت: در سال گذشته نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی با همکاری بانک‌های عامل برای طرح‌های کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی اقدام شد.

وی تصریح کرد: پارسال ۱۸۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت‌شده است که ۱۲ میلیارد و ۹۱۹ میلیون تومان از منابع امدادی و ۱۶۷ میلیارد و ۸۴۱ میلیون تومان از منابع بانکی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان همدان گفت: از ۶۰۸۳ مورد وام پرداختی،۶۰ درصد در روستا و ۴۰ در صد در شهر ایجاد اشتغال شده و ۵۲ درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامپروری بوده است.

 ترکمانه در پایان افزود: با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، ۱۲۸۶ نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

انتهای خبر/ ب