اجرای طرح «اسناد افتخار» با ثبت خاطره نگاری ۹۷۸ خانواده شهید
اجرای طرح «اسناد افتخار» با ثبت خاطره نگاری ۹۷۸ خانواده شهید

غرب ایران - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان گفت: تاکنون خاطره نگاری ۹۷۸ خانواده شهید در استان انجام و ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان با بیان اینکه ۹۳۸ خانواده شهید شرایط شرکت در طرح «اسناد افتخار» را دارند، افزود: تاکنون ۹۷۸ مورد در کل استان همدان خاطره نگاری انجام شده که با توجه به سهمیه ۶۰ موردی سال گذشته در همدان، با صرفه جویی در هزینه‌ها ۷۹ مورد ثبت شده است.

مجید صفدریان تأکید کرد: یکی از اقدامات ارزشمند و ضروری که بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال‌های گذشته آغاز کرده، ثبت خاطرات اقشار مختلف ایثارگران بوده که در سال جاری نیز این موضوع با اولویت خاطره نگاری جانبازان ۷۰ درصد و والدین شهدا ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تعداد ۱۸۳ جانباز ۷۰ درصد نیز در قید حیات هستند که بر اساس شرایط جسمانی و اوضاع کرونا، به مرور زمان با این افراد مصاحبه انجام گرفته و اسناد آماده خواهند شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان گفت: امروز که نسل حاضر تشنه فرهنگ و معارف شهدا و ایثارگران است باید این ناگفته‌ها جمع آوری، ثبت و در زمان حال و آینده به بهترین نحو برای همگان تبیین و تشریح شود.

صفدریان افزود: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با صدا و سیمای استان منعقد شده، خاطرات ضبط شده به ترتیب ضبط در برنامه‌های سیما پخش خواهد شد.

 

انتهای خبر /ب